Spacerkiem po osiedlach

Przedstawiciele władz miasta odwiedzili osiedle nr 4 – „Jana Pawła II”, osiedle nr 6 – „Kamienice Stare” oraz „trójkę” czyli Osiedle Krępa. W każdym z tych miejsc nie brakowało czasem drobnych, ale istotnych dla mieszkańców, spraw do rozwiązania.

 

Objazd 2 (7)

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego wraz ze swoim zastępcą Ziemowitem Borowczakiem poznawała problemy i pomysły mieszkańców osiedla nr 4 „Jana Pawła II” oraz osiedla nr 6 „Kamienice Stare”. Podczas tej wizyty towarzyszył im Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, prezes MZGM Ryszard Wiśniewski wraz z Jakubem Szczurkiem kierownikiem działu administracji i utrzymania budynków w MZGM-ie, a także Zdzisław Marek, przedstawiciel spółki WODKAN.

 

Porządek wokół „zieleniaka”

Objazd 2 (2)

Przewodnikiem, który w osiedlu nr 4 przestawił potrzeby tamtejszych mieszkańców był członek Rady Osiedla Andrzej Jakubek, przewodniczący Komisji Infrastruktury.

– Staraliśmy się pokazać jak najwięcej. Ważnym punktem spotkania z władzami miasta było pokazanie placu przed pocztą, „Koziego Borku” z Parkiem 600- lecia oraz nawierzchni ulic, które wymagają remontów. Liczymy, że dzięki takim wizytom konieczne inwestycje zostaną zaplanowane w kolejnych budżetach miejskich – mówi Andrzej Jakubek.

Mieszkańcy osiedla zwrócili uwagę na potrzebę modernizacji „zieleniaka” przy ulicy Paderewskiego – zmiany organizacji ruchu, tak, by wjazd na „zieleniak” odbywał się jedynie od strony ulicy Tomczeka, ustawienia ławek oraz stojaków na rowery w bezpośrednim sąsiedztwie zieleniaka, renowacji murków na granicy targowiska.

– Podczas naszych objazdów po ostrowskich osiedlach często bywa tak, że sugestie mieszkańców pokrywają się z naszymi planami. Również uważamy, że nie remontowane od lat ostrowskie „zieleniaki” wymagają modernizacji. Miejsca te powinny do zakupów zachęcać, a często, ze względu na ich stan techniczny, zniechęcają – tłumaczy Ziemowit Borowczak, zastępca prezydenta miasta.

Podczas wizyty poruszono również potrzebę modernizacji tzw. placu przed pocztą. Mieszkańcy uważają, że należy uporządkować tam strefę parkowania poprzez wyrysowanie linii. W strefie między parkingiem a pawilonami mogłyby zostać zamontowane ławki oraz stojaki na rowery, dodatkowo posadzone krzewy.

 

Gajowa do utwardzenia

Objazd 2 (7)

Po Osiedlu nr 6 „Kamienice Stare” wizytatorów oprowadzał przewodniczący Rady Osiedla Zygmunt Banasiak. Jak podkreśla bardzo duża ilość zgłaszanych przez mieszkańców osiedla skarg dotyczy ulicy Gajowej.

– Ulica Gajowa, to najbardziej nagląca inwestycja drogowa w tym osiedlu. Utwardzenia wymaga tu około 900 metrów drogi. Tutejsi mieszkańcy zwrócili także uwagę na bardzo niskie ciśnienie wody. To problem, którym należy się zająć jak najszybciej mając na uwadze również ich bezpieczeństwo – niskie ciśnienie wody bardzo utrudniło akcje gaśniczą pożaru do którego doszło tu w ubiegłym roku – podkreśla prezydent miasta Beata Klimek.

Podczas wizyty podjęto m.in. temat ulicy Brzoskwiniowej. Mieszkańcy uważają, że z powodu mieszczącego się w tym rejonie „Orlika” należałoby poprawić do niego dojazd – utwardzić drogę oraz zainstalować oświetlenie. Postulują oni również o wybudowanie otwartej siłowni na terenie wzdłuż boiska. Brana jest pod uwagę możliwość zgłoszenia projektu do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

 

Rekreacja na Krępie ?

objazd 3 sekrtatarz_rady_michał_zimniak_i_prezydent_borowczak

Spotkanie w obecności członków Rady Osiedla nr 3 „Krępa” rozpoczęło się w siedzibie rady przy ulicy Grabowskiej.

– Priorytetem dla mieszkańców osiedla jest wygospodarowanie terenów pod budowę boiska sportowego oraz placu zabaw dla dzieci. Jako jedyne osiedle nie mamy miejsca gdzie bezpiecznie mogą bawić się nasze pociechy – mówi sekretarz Rady Osiedla Michał Zimniak.

Wszystko zaczęło się od tego, że miasto wystawiło na sprzedaż działkę w rejonie ulicy Sempołowskiej. Tym terenem od lat interesowali się lokalni działacze osiedlowi, którym marzyło się w tym miejscu boisko. Rada Osiedla wysłała więc pismo z zapytaniem czy możliwe jest wydzielenie działki z tej sprzedawanej lub wskazanie innego miejskiego terenu pod budowę boiska. W odpowiedzi na pismo osiedlowców miasto odpowiedziało, że ze sprzedaży działki nie zrezygnuje, działka została rzeczywiście sprzedana, a zaproponowany teren nie należy do miasta tylko do spółki.
– Od lat każda kolejna Rada Osiedla Krępa zabiegała o to, by przede wszystkim w tym osiedlu powstało ogólnodostępne boisko dla naszych dzieci i obok plac zabaw dla najmłodszych. Czekamy też na modernizację boisk przy SP nr 5, ale na tak duże osiedle to ciągle za mało obiektów sportowych. Dlatego dopytujemy władze samorządowe o tereny miejskie na naszym osiedlu Krępa, na których mogłoby powstać i boisko i plac zabaw. Super ośrodek sportowy byłby pewnie spełnieniem marzeń i mieszkańców i nas osiedlowców, ale na dziś interesuje nas miejsce pod budowę dostępnego boiska, którego rzeczywiście tu brakuje – podkreśla Grzegorz Jędrzejak, przewodniczący Rady Osiedla nr 3 Krępa.

Tereny przy ulicach: Przy Lesie i Nowej Krępy gdzie na 8 hektarach w długofalowej perspektywie ma powstać infrastruktura sportowa nie tylko dla Krępian ale dla mieszkańców całego miasta, wymagają rekultywacji, pomiarów, wycen i wielu innych zabiegów. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem na obecną chwilę wydaje się budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego i rozbudowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ulicy Grabowskiej, gdzie osiedlowcy udali się z Prezydent na rozmowę z dyrektor szkoły Dorotą Cieślą. W międzyczasie oceniano stan dróg i chodników. (jw)

 

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie