Spektakle w Dębnicy

Festiwal Teatr na Ugorze zagości już niebawem w naszym powiecie. Podczas imprezy zaplanowano kilka spektakli niezależnych teatrów oraz warsztaty, a na zakończenie – jak na objazdową imprezę przystało – wspólne muzykowanie przy ognisku. 

Teatr_Na_Ugorze_2017_prasa_plakat

12 sierpnia w Dębnicy zainauguruje swoją tegoroczną edycję Festiwal Teatr na Ugorze. Nawiązuje on do tradycji teatrów objazdowych, a jego idea zakłada dotarcie do terenów oddalonych od centrów kulturalnych. Festiwal, dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury, zagości w kilku miejscowościach w trzech województwach. W Wielkopolsce będzie to właśnie Dębnica, wieś w gminie Przygodzice.

Swój spektakl „Dla mnie bomba!!!” wystawi tam Teatr Lalki i Ludzie. Jest to widowisko inspirowane bajką Umberto Eco i ilustracjami Eugenio Carmiego, a wyreżyserował je Krzysztof Zemło. Na Festiwalu pojawi się także Walny Teatr założony przez Adama Walnego – cenionego w Polsce i na świecie lalkarza, reżysera, scenografa i pedagoga teatru. Pokaże on spektakl „Dziadek”, w którym używa różnych technik lalkarskich oraz przedmiotów trickowych. Wrocławski Teatr Strefa Otwarta swoim przedstawieniem „Kiedy sen nadchodzi” zabierze wszystkich w tajemniczą i magiczną podróż po świecie fantazji, a  śląski Teatr Monitoring z pewnością zaskoczy widzów swoim „Bajczarzem”, który wyreżyserowany został przez Mariusza Cholajdę.
Na tym nie koniec atrakcji, bowiem na Festiwalu pojawi się Maciej Cierzniak – muzyk, tancerz, animator, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, współpracownik Instytutu Grotowskiego i wrocławskiego Teatru muzycznego Capitol.

Dodatkową atrakcją tego wydarzenia będą bezpłatne warsztaty, które pozwolą na poznanie aktorów oraz „teatru od kuchni”. Przewidziane są także niecodzienne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Całość zakończy się wspólnym muzykowaniem przy ognisku.

Warsztaty odbędą się w godzinach od 11 do 14, spektakle od 17 do 20.30, a spotkania przy ognisku od godz. 20.30. Wstęp na spektakle jest wolny. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie wydarzenia. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona w inne miejsce.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Harmonicznego Chaosu przy współpracy z Fundacją Theatrum Mundi. Tegorocznymi partnerami są: Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach, Sołectwo Borynia i Skrzeczkowice oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Patronat prasowy nad wydarzeniem sprawuje ,,Gazeta Ostrowska”. Szczegółowe informacje można znaleźć na portalu facebook Teatr na Ugorze. (hol)
 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie