Spotkanie mieszkańców w Strzyżewie

W sali OSP w Strzyżewie odbyło się spotkanie mieszkańców. Jego inicjatorką była sołtys Bernadeta Biała. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat problemów tej miejscowości.

gmina_s_strzyzew

Mieszkańcy wnioskowali o naprawę dróg, budowę chodnika, postawienie barierek przy drodze powiatowej, zbudowanie ronda lub ustawienie lustra na skrzyżowaniu. – Zmodernizowana została część drogi powiatowej w Strzyżewie. Teraz będzie robiony drugi odcinek tej drogi. Powiat planuje kontynuowanie budowy chodnika. W tej kadencji w Strzyżewie wspólnie z Czesławem Berkowskim, wójtem gminy Sieroszewice na realizację zadań drogowych przekazana została kwota 1 mln 150 tys. zł – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski. W drugiej części spotkania goście gratulowali pani Bernadecie zdobycie tytułu Sołtysa Roku.

– Dziękuję wszystkim za wspieranie mnie, za to, co robimy wspólnie razem. Dziękuję Radzie Sołeckiej. Przez 17 lat nie zawsze mieliśmy jedno zdanie, czasami sprzeczaliśmy się, aż doszliśmy do jednego wspólnego zdania i to, co na Radzie Sołeckiej wypracowywaliśmy, z takimi wnioskami wychodziliśmy na wiejskie zebranie. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom. Włożyliście wiele swojej pracy, wiele poświęciliście swojego czasu, sporo prac w sali wiejskiej wykonaliśmy w czynie społecznym. Bez Was nic nie zrobiłabym i konkursu nie wygrała. Cieszę się bardzo, bo to nie ja wygrałam, bo to wygraliśmy wspólnie. To jest nasz wspólny sukces – powiedziała Bernadeta Biała. (rw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie