Sprawdź swój organizm w teście Coopera

Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim i Klub Sportowy Ice Mat Team zapraszają na V edycję Ostrowskiego Testu Coopera. W tym międzynarodowym teście sprawności można sprawdzić swój poziom wydolności organizmu.

 Test Coopera 2018_Fotor

Celem imprezy jest           popularyzacja biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz promowanie zdrowego trybu życia wśród mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i okolic, bez względu na wiek, płeć i poziom sprawności fizycznej. Podczas imprezy ważne będzie również promowanie transplantologii oraz oddawania szpiku kostnego.

Test odbędzie się 28 maja 2018 r., w godzinach od 9.00 do 20.00, na boisku sportowym Szkoły Podstawowej nr 2 (ul. Wrocławska 51, Ostrów Wielkopolski).

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Zapisy (indywidualne i grupowe) można składać na adres: ostrowskitestcoopera@gmail.com  oraz bezpośrednio w dniu testu, w Biurze Zawodów na bieżni boiska przy Gimnazjum nr 1. Wymagana jest  pisemna Deklaracja Uczestnika wraz z własnoręcznym podpisem dla niepełnoletnich, wraz z podpisami obojga rodziców/opiekunów prawnych dostarczona najpóźniej w dniu Imprezy.

Druk deklaracji uczestnictwa oraz zgłoszenia zbiorowe szkół do pobrania ze strony gim1osw.pl,  w zakładce SPORT /Test Coopera/

Podczas weryfikacji uczestnicy otrzymają numer startowy i w tym celu powinni posiadać dokument tożsamości ze zdjęciem służący do potwierdzenia daty urodzenia. Numer startowy należy umieścić z przodu na koszulce. Serie będą puszczane co ok. 15 min w grupach 15 osobowych.

 Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą V Ostrowski Test Coopera otrzymają imienny certyfikat ze swoim wynikiem.  Dla szkół- 10 najlepszych wyników uczestników reprezentujących daną szkołę (5 dziewcząt i 5 chłopców). Dla najlepszej szkoły w każdej kategorii (szkoły podstawowe, ponadgimnazjalne) przewidziany jest puchar oraz nagrody niespodzianki. Wyrózniona zostanie szkoła, z której wystartuje najwięcej osób (uczniowie, nauczyciele, rodzice, rodzeństwo, sympatycy szkoły/klubu). Przewidziane są  też nagrody niespodzianki w dodatkowych klasyfikacjach- np. najmłodszy i najstarszy uczestnik, najlepszy wynik wśród kobiet/ mężczyzn.

Fundatorem pucharów i nagród jest Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, AVIVA oraz Decathlon Kalisz. (jw)

Test Coopera 2018

 

WIĘCEJ;  w wydarzeniu na redakcyjnym Facebooku 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie