Stare zlikwidują do końca, nowe domalują

Na zlikwidowanym przejściu dla pieszych na ul. Raszkowskiej nadal są pozostałości pasów. Drogowcy zapewniają, że zostaną one zlikwidowane, natomiast przejście w nowym miejscu zostanie pomalowane w całym zakresie.

10_pasy_

 

– W ubiegłym roku dokonano przesunięcia przejścia przez jezdnię przy ul. Raszkowskiej. Sam zamysł uważam jako trafny, ale jego realizację już nie. Nie zlikwidowano bowiem całej ,,zebry” na pierwotnym przejściu, natomiast w miejscu nowego przejścia wykonano tylko pasy na środku jezdni. Postawiony znak o przejściu dla kierowców samochodów nie jest według mnie wystarczający, tym bardziej że dla podążających lewym chodnikiem w kierunku rynku jest niewidoczny. Nie powinno więc dziwić, że część przechodniów korzysta ze starego przejścia. A potrzeba tak niewiele – trochę ciemnej farby dla likwidacji starej ,,zebry” i trochę białej dla właściwego wykonania zebry na nowym miejscy od chodnika do chodnika – napisał do nas nasz czytelnik.

Ze sprawą zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg. – Przejście dla pieszych w obrębie skrzyżowania ulic Raszkowskiej i Starotargowej zostanie odnowione i pomalowane w całym zakresie, to jest od krawężnika do krawężnika, w drugim kwartale tego roku. Przed odnowieniem oznakowania poziomego zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni przy zejściach z chodników. W chwili obecnej jest tam kamienna kostka rzędowa, która zostanie zastąpiona warstwą ścieralną betonu asfaltowego, gdyż oznakowanie poziome naniesione na kostkę kamienną jest zupełnie nietrwałe. W trakcie wykonywania prac malarskich zostaną również zamalowane niesfrezowane pozostałości oznakowania poziomego w miejscu usuniętego przejścia dla pieszych – zapewniono nas w MZD. (red)

Fot. zdjęcie nadesłane przez czytelnika ,,GO”

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie