Starsi studenci też już mają wakacje

Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny, jedenasty już w swojej historii rok akademicki. Uroczystość była okazją do podsumowania ostatnich miesięcy.
1
OUTW zawsze bardzo uroczyście wieńczy poszczególne sezony swojej działalności. Tym razem część oficjalna miała miejsce we wtorek, 19 czerwca, w sali bankietowej Stara Biblioteka przy ulicy Wolności. Po oficjalnych wystąpieniach i podziękowaniach był czas na program artystyczny, podczas którego zaprezentowały się działające w ramach Uniwersytetu zespoły. Tradycyjnie wykonano również pamiątkowe, wspólne zdjęcie, a następnie zaproszono wszystkich na część towarzyską, która była okazją do rozmów, wspomnień i planów na okres letniej przerwy. Zajęcia programowe roku akademickiego 2017/2018 zakończyły się 22 czerwca. W tym samym dniu odbyło się sprawozdawcze Ogólne Zgromadzenie Członków OUTW. Już wcześniej natomiast swoją działalność podsumowały poszczególne grupy zainteresowań. I tak 12 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach członkowie Klubu Podróżnika dokonali bilansu rocznej pracy merytorycznej i organizacyjnej. Tego samego dnia w sali konferencyjnej ,,n klubu – sztuka i edukacja” otwarto wystawę prac plastycznych podsumowującą pracę Koła ,,Impresja” w minionym roku akademickim wraz z wernisażem poplenerowym, który odbył się w maju w Nowych Skalmierzycach oraz ekspozycją  fotograficzną pod nazwą ,,100-lecie Niepodległej w obiektywie”. Czerwiec był także pracowitym miesiącem dla Chóru Ostrowianki i zespołu Tańczące Seniorki, które przed wakacjami uczestniczyły w XI Wielkopolskich Spotkaniach Artystycznych UTW ,,Międzychód 2018’’. W roku akademickim 2017/2018 zajęcia OUTW prowadzone były w pomieszczeniach Społecznej Akademii Nauk, Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Usługowych, I Liceum Ogólnokształcącego, Młodzieżowego Domu Kultury i Powiatowej Galerii Sztuki Współczesnej. Spotkania dydaktyczne realizowane były aż w dwudziestu różnych sekcjach tematycznych i kołach zainteresowań. Słuchacze uczestniczyli również w comiesięcznych wykładach audytoryjnych. Zarząd OUTW od 19 czerwca 2017 roku tworzą: prezes Józef Kozan, wiceprezes Aleksandra Biegańska, sekretarz Maria Wojtaszek, skarbnik Ewa Skibińska i członek  Ryszard Dolata. Komisja Rewizyjna funkcjonuje natomiast od roku w następującym składzie: przewodniczący Eugeniusz Śniegocki, sekretarz Barbara Koralewska i członek Andrzej Siwek.

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie