Statuetka dla karateki – sportowiec i wychowawca młodzieży Ostrowianinem Roku 2016 GALERIA FOTO

Piotr Kuźma został podwójnym zwycięzcą 23. edycji Plebiscytu.  Karateka i wychowawca młodzieży został wybrany Ostrowianinem Roku 2016, a jego zawodnicze sukcesy doceniono także w kategorii sportowej. Wydarzeniem Gospodarczym Roku wybrano rozbudowę ostrowskiego szpitala,  Wydarzeniem Społecznym Roku uznano festyn osiedlowy dla upamiętnienia prof. Kaliny na Krępie. Jako Wydarzenie  Kulturalne Roku ostrowianie uznali działania wystawiennicze Galerii 33, a w kategorii Młodego Talentu Roku wygrała wokalistka Juliana Ashaolu.

OSTROWIANIN_17

To była już 23. edycja najstarszego plebiscytu tego rodzaju w regionie. Od 1992 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja Ostrowianina Roku, wokół Plebiscytu zmieniło się niemal wszystko: zasady, regulamin, organizatorzy, skala itp., ale niezmiennie impreza gromadzi wokół siebie wiele osób zaangażowanych w pracę na rzecz swojego środowiska. To właśnie takich ludzi stara się wychwycić Kapituła Plebiscytu Ostrowianin Roku, złożona z laureatów tytułu oraz organizatorów, by poddać ich potem weryfikacji ostrowian  w głosowaniu.

 

Wybierają ostrowianie

OSTROWIANIN_18

Plebiscyt Ostrowianin Roku składa się bowiem z dwóch etapów. W pierwszym każdy: osoba fizyczna, organizacja, instytucja, grupa nieformalna itp., może zgłosić swojego kandydata do każdej z kategorii. Kandydatury można zgłaszać na kuponach z „Gazety Ostrowskiej”, drogą mailową, przez media społecznościowe – stronę Ostrowianin Roku na Facebooku.

Wszystkie propozycje zostają przedstawione Kapitule Plebiscytu, tworzonej przez Ostrowian Roku z lat poprzednich oraz organizatorów. Kapituła wybiera spośród wszystkich zgłoszonych propozycji od 5 do 10 nominowanych w kategorii Ostrowianin Roku oraz od 2 do 5 nominowanych w kategoriach Wydarzeń Roku: Społecznej, Sportowej, Kulturalnej, Gospodarczej oraz kategorii Młodego Talentu Roku.

Wtedy zaczyna się II etap Plebiscytu, podczas którego oddaje się głosy na konkretne osoby i propozycje wydarzeń.

Głosować można na dwa sposoby: na oryginalnych kuponach z „Gazety Ostrowskiej” oraz poprzez system SMS. O zwycięstwie zadecyduje wyłącznie liczba otrzymanych głosów.

Plebiscyt odbywa się pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Laureat otrzymuje na scenie efektowną, mosiężną statuetkę, a laureaci poszczególnych kategorii Wydarzeń Roku otrzymują ozdobne dyplomy.

Plebiscyt kończy się galą finałową, na której uroczyście ogłoszone zostają wyniki i wręczone nagrody.

OSTROWIANIN_GLOWNE

 

Były zmiany

Członkowie Kapituły skorzystali w tym roku z kilku zmian wprowadzonych w regulaminie Plebiscytu. Najważniejsza zmiana dotyczyła liczby nominowanych osób w poszczególnych kategoriach.

Do kategorii Ostrowianin Roku Kapituła może obecnie nominować od 5 do 10 osób, a do wydarzeń roku w poszczególnych kategoriach Kapituła może mianować od 3 do 5 osób lub wydarzeń. Zmianie uległ także wiek uprawniający do nominacji w kategorii Młody Talent Roku, gdyż Kapituła postanowiła o możliwości nominowania osób do 21. roku życia.

 

CZYTAJ DALEJ

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie