Straż miejska z akumulatorem

Choć największe mrozy chyba już za nami, to niektórzy ostrowianie wciąż mogą mieć kłopoty z uruchomieniem samochodów i z punktualnym dojazdem do pracy. W takich sytuacjach można liczyć na pomoc strażników miejskich.

Strażnicy pomogą odpalić samochód

Bardzo niskie temperatury, szczególnie nocą, powodują spadek wydajności akumulatorów i związane z tym trudności z uruchomieniem pojazdu.

Ostrowska Straż Miejska, podobnie jak w latach ubiegłych, kontynuuje bardzo popularną i niezwykle pomocną akcję, polegającą na rozruchu pojazdów. Wszystkie pojazdy służbowe, wyposażone zostały w kable do rozruchu, a jeden radiowóz, dodatkowo w Start Booster – specjalne urządzenie rozruchowe.

– W tym sezonie zimowym funkcjonariusze wielokrotnie już pomagali mieszkańcom miasta przy uruchomieniu ich samochodów, jednak to ostatnie dni przyniosły prawdziwe nasilenie problemów z tym związanych. Po mroźnych nocach, od samego rana, dyżurny przyjmuje wiele zgłoszeń z prośbą o pomoc – mówi Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży.

Trzeba jednak pamiętać, że na strażników trzeba będzie czasem trochę poczekać. W pierwszej kolejności załatwiane są bowiem sprawy i interwencje dotyczące zagrożenia zdrowia i życia oraz porządku publicznego. Trzeba jednak przyznać, że w tej specyficznej dziedzinie miejscy strażnicy sa skuteczni. (jw)

Foto: W ostatnich dniach strażnicy wielokrotnie już pomagali mieszkańcom miasta przy uruchomieniu ich samochodów. Foto: UM Ostrów

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie