Street Gallery już otwarta

Pierwsza taka galeria w Ostrowie właśnie ruszyła. W Street Gallery – Archipelag Sztuki na skwerze na rogu ulic Raszkowskiej i Wolności są obecnie prezentowane prace z nurtu street art. W planach są zmiany ekspozycji kilka razy do roku.

dav

To pierwsza taka zewnętrzna galeria sztuki w Ostrowie. Wprawdzie działają u nas wystawy w plenerze jak choćby na rynku czy na podwórku synagogi, ale Street Gallery  u zbiegu ulic Raszkowskiej i Wolności to większa skala i inny charakter galerii. Za jej projekt jest odpowiedzialny ostrowski plastyk Piotr Łopatka. Galeria podlega pod Ostrowskie Centrum Kultury, a została oficjalnie otwarta w miniony piątek, 28 kwietnia.

– Pomysł utworzenia takiej galerii wyszedł od Piotra Łopatki. Od początku zdawaliśmy sobie sprawę, że galeria ta będzie prowokować do rozmów, do dyskusji o sztuce, a być może i do niezadowolenia, ale o to też w sztuce chodzi, by o niej rozmawiać i nie przechodzić obojętnie. Stąd też pomysł na pierwszą wystawę – na prace z nurtu street artu – mówił podczas otwarcia dyrektor OCK Sebastian Górski.

Obecnie na dużych płytach jest prezentowanych sześć wielkoformatowych prac graffiti różnych twórców. Jak zapewnia szef OCK, wystawy będą zmieniane nie rzadziej niż raz na pół roku. (hol)

 

 

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie