Stypendia dla najlepszych

Wręczenie uczniom Szkół Podstawowych klas IV-VI aktów potwierdzających przyznanie Stypendium im. Świętego Jana Pawła II Miasta Ostrowa Wielkopolskiego odbyło się 1 października. Miejscem uroczystości tradycyjnie była aula przy ulicy Waryńskiego.

Zgodnie z regulaminem wniosek o przyznanie stypendium w młodszych klasach mógł złożyć uczeń, który osiągnął średnią ocen minimum 5,50. Na pierwsze półrocze roku szkolnego 2018/2019 ogółem złożono 649 wniosków, w tym 380 w szkołach podstawowych w klasach IV – VI. Kapituła postanowiła pozytywnie zaopiniować te z nich, w których średnia ocen znajdowała się w przedziale od 6,00 do 5,66. W ten sposób stypendystami zostało 231 uczniów młodszych klas. Dołączyło do nich czworo innych uczniów, których Kapituła postanowiła wyróżnić za szczególne uzdolnienia.

– Solidną nauką pracujecie na swoją pomyślną i udaną przyszłość.
Na to, aby dobrze sobie radzić na kolejnych etapach edukacji,
a w konsekwencji móc podjąć pracę, która spełni Wasze oczekiwania, ambicje i która będzie dostarczała Wam zawodowej satysfakcji. I choć z perspektywy ucznia czwartej, piątej czy szóstej klasy ta perspektywa wydaje się jeszcze odległa, to na pewno mieliście okazję już myśleć nad tym, kim chcielibyście zostać w przyszłości – powiedziała do uczniów prezydent Beata Klimek, która wraz z przewodniczącym rady miejskiej Marianem Herwichem wręczyła im potwierdzenia przyznania stypendium.

W części artystycznej wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5, którzy zaprezentowali program nawiązujący do nauczania patrona stypendium, św. Jana Pawła II. Za tydzień w „Gazecie Ostrowskiej” zamieścimy zdjęcia z gali stypendialnej dla starszych uczniów.

 

Uczniowie ze Szkół Podstawowych z kl. IV-VI, którzy otrzymali stypendium (nazwiska podajemy alfabetycznie)

Adamczak Jakub, Bamberski Wiktor, Banach Oliwia, Banasiak Jakub, Banasiak Wiktoria, Barański Michał, Basińska Zuzanna, Beer Julia, Biesaga Zuzanna, Bilska Aleksandra, Binkowska Karolina, Blandzi Faustyna, Bolach Iga, Borkowska Chelsea, Brudło Hubert, Ceran Kacper, Chlasta Wiktoria, Chmura Zofia, Chojnacka Gabriela, Czechmanowski Wojciech, Czerewkiewicz Klara, Czerniak Wiktoria, Dąbkiewicz Natasza, Dąbrówka Lena, Dembska Marta, Dera Julia, Drewnicki Józef, Drzewiecki Marcin, Dudek Patryk, Dymalski Oliwier, Farley Antonina, Feruga Marek, Fibig Gracjan, Forycki Jakub, Frankiewicz Maja, Glapa Jagoda, Gorzelak Maria, Gozdowska Zuzanna, Greber Zuzanna, Grobelna Agata, Grzegorowska Amelia, Grzela Magdalena, Grzyb Gabriela, Herjan Matylda, Horyza Marta, Idzior Zofia,  Jackowska Katarzyna, Jakubczyk Wojciech, Janiak Jan, Jankowiak Tomasz, Jaśkowiak Wiktoria, Jess Aleksandra, Jeziorek Olga, Jędrzejak Oliwia, Jędrzejak Wiktoria, Just Maria, Kabała Maja, Kaczmarek Julia, Kaczmarek Kinga, Kaczmarek Marta, Kanicka Nadia, Karwik Oliwia, Kasper Dominik, Kasprzak Jakub, Kasprzak Maria, Kasprzyk Aleksandra, Kaszyński Franciszek, Kazowska Olga, Kempska Oliwia, Kinastowska Oliwia, Kinastowski Oskar, Klupieć Wiktoria, Klupś Wiktoria, Kocińska Wiktoria, Kołodziejczyk Jacek, Kostrzewska Hanna, Kotowski Filip, Kozioł Bartosz, Krakowska Gabriela, Krakowski Kacper, Krawczyk Bartosz, Kryjom Maja, Kubera Natalia, Kubiak Zuzanna, Kubica Antonina, Kubik Magdalena, Kulak Krzysztof, Kunicka Julia, Kupczyk Maria, Kurek Otylia, Kuroszczyk Oliwia, Leszczyński Jakub, Lewandowska Malwina, Lewek Aleksandra, Linka Malwina, Linkowski Max, Lisiak Aleksandra, Lisiak Lena, Łęcka Maria, Łukasiewicz Aleksandra, Łukomska Oliwia, Maciaszek Anita, Maciaszek Kinga, Maciejewski Jan, Maciejewski Szymon, Maćkowiak Zuzanna, Madajka Antonia, Madej Zuzanna, Majewska Zofia, Malinowska Maja, Małecki Mikołaj, Małyszka Szymon, Mańka Martyna, Marcinkiewicz Maria, Matuszczak Antonina, Matyśkiewicz Julia, Miądowicz Maja, Michalak Natalia, Michałowska-Rzeźnik Maria, Michaś Lena, Mielniczek Kacper, Mierzejewski Igor, Miezianko Zofia, Misiek Iga, Miszczak Maja, Miśkiewicz Łukasz, Miśkiewicz Piotr, Młynarczyk Weronika, Mrowińska Marta, Muszyńska Aleksandra, Muszyńska Daria, Muzyka Barbara, Namysł Jan, Napierała Artur, Niewiejska Laura, Niszkiewicz Zofia, Nowak Franciszek, Nowak Jagoda, Nowak Julia, Nowak Paweł, Nowakowska Inka, Ogórek Kinga, Olkiewicz Filip, Owczarek Natalia, Panowicz Alicja, Panowicz Oliwia, Pastuszak Maciej, Pawłowska Antonina, Pądel Maja, Pęcherzewska Maria, Pękacz Maja, Pieczewska Jadwiga, Pietrzak Igor, Pietrzak Wiktoria, Plucińska Olga, Płonka Oliwia, Pokrywa Natalia, Polarczyk Sara, Ponitka Kacper, Popiel Marta, Półtorak Jędrzej, Przybylska Aleksandra, Przybylska Alicja, Rachwalski Tobiasz, Rajewski Michał, Reterski Jakub, Rosik Dominik, Rucińska Klaudia, Rychlewska Weronika, Ryl Tobiasz, Ryszkowska Ola, Schubert Karol, Sitnik Wiktoria, Smardz Mateusz, Smułka Nicola, Sobik Weronika, Sokołowska Martyna, Sójka Gabriela, Stachowczyk Michał, Stawicka Martyna, Stefaniak Nikola, Stefańska Lena, Stojanowska Julia, Stramski Bartosz, Stróżyk Xavier, Strzelecki Jakub, Susłowska Maria, Sycha Julia, Szczepaniak Igor, Szczepaniak Nikola,  Szczepaniak Wiktor, Szczepaniak Wiktoria, Szcześniak Olga, Szóstak Karolina, Szubert Anna, Szukowska Joanna, Szulc Martyna, Szwejkowski Michał, Szymankiewicz Klaudia, Szymczak Iga, Szymczak Marta, Szymczak Wiktoria, Śmiechowski Jakub, Tomalak Julia, Tomalak Maria, Torba Zuzanna, Uciechowska Olga, Urbaniak Oliwier, Uriasz Gabriela, Walczak Anna, Walczak Daria, Walczak Karolina, Walczak Zofia, Wasiak Mikołaj, Wieczorek Maksymilian, Wieczorek Szymon, Włodarczyk Olga, Wojciechowska Julia, Wojciechowska Lena, Wojtkowiak Hanna, Wojtowicz Stanisław, Worobiec Maria, Woźniak Kinga, Woźniak Mikołaj, Wróbel Julia, Wróbel Maria, Zając Aleksandra, Ziółkowski Igor, Zwierz Laura, Żmuda Aleksandra, Żurawka Zuzanna, Żurawska Milena, Żurek Tomasz, Żywica Anna.

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie