Święto piłki ręcznej w Kaliszu

Na dobrym poziomie sportowym i organizacyjnym stał II Turniej Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup zorganizowany w hali Kalisz Arena. Najwięcej emocji dostarczył mecz finałowy, w którym Azoty Puławy pokonały Górnika Zabrze. Zawód sprawiła jedynie drużyna Fuchse Berlin, która po tym jak niespodziewanie nie awansowała do finału, zrezygnowała z meczu o III miejsce i niespodziewanie wyjechała z turnieju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas turnieju było sporo ostrowskich akcentów. Turniej odbywał się pod  honorowym patronatem prezydentów Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego – choć podczas najważniejszej ceremonii końcowej turnieju zabrakło prezydenta naszego miasta. Na parkiecie występowało za to kilku zawodników z ostrowskiego klub, z Bartłomiejem Tomczakiem na czele, a wśród gości można było spotkać Bartłomieja Jaszkę i Krzysztofa Lijewskiego. W przygotowanie i obsługę imprezy zaangażowane było również kilka ostrowskich firm. Na trybunach zasiadło sporo ostrowskich kibiców.

Na parkiecie było na co i na kogo popatrzeć, gdyż aż roiło się tam od reprezentantów kilku drużyn narodowych. Najwięcej było oczywiście polskich kadrowiczów, z Mariuszem Jurasikiem, Patrykiem Kuchczyńskim i Krajewskim  oraz wspomnianym Tomczakiem. W rolach trenerów zadebiutowali też byli gracze – Mariusz Jurasik, Bartosz Jurecki i Patryk Rombel.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Azoty Puławy, Górnik Zabrze, Wybrzeże Gdańsk, Fuchse Berlin, Chrobry Głogów i Pogoń Szczecin.

Jedynym zgrzytem była postawa naszpikowanej gwiazdami drużyny Fuchse  Berlin, która po tym jak niespodziewanie nie awansowała do finału, zrezygnowała z meczu o III miejsce i niespodziewanie wyjechała z turnieju. Füchse Berlin nie przegrało ani jednego meczu, jednak zdobywcy Pucharu EHF nie awansowali do finału. Zadecydował o tym bilans bramkowy, który Niemcy mieli nieznacznie gorszy od Azotów Puławy.

Zdecydowanie najlepszym widowiskiem był mecz finałowy, w którym zmierzyły się trzecia (Azoty Puławy) i piąta (Górnik Zabrze). Po emocjonującym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu lepsza okazała się drużyna z Puław, zwyciężając dwoma bramkami 32:30 (14:16).

Organizatorem turnieju było STOWARZYSZENIE SZCZYPIORNIAK oraz KOMITET ORGANIZACYJNY TURNIEJU SZCZYPIORNO CUP w kłaad którego wchodzili miedzy innymi: Zarząd Okręgowy NSZZFiPW w Poznaniu, Zarząd Terenowy NSZZFiPW w Ostrowie Wlkp, Zarząd Organizacji Terenowej  NSZZF i PW przy COSSW w Kaliszu.

Turniej był bardzo dobrze przygotowany i choć frekwencja nie była oszałamiająca, to aż chciałoby się powiedzieć: szkoda, że takich imprez nie ma gdzie zorganizować w Ostrowie…

Tekst i foto: Jarosław Wardawy

 

KS Azoty Puławy – Górnik Zabrze 32:30 (14:16)

Azoty: Bogdanow, Krupa – Prce 9, Sobol 6, Krajewski 5, Masłowski 4, Orzechowski 2, Przybylski 2, Grzelak 1, Kuchczyński 1, Petrovsky 1.

Górnik: Kornecki, Kicki – Tomczak 10, Niewrzawa 6, Tatarincew 3, Jurasik 2, Gromyko 2, Gliński 2, Buszkow 1, Kryński 1, Daćko 1, Niedośpiał 1, Piątek.

 

Nagrody indywidualne II Szczypiorno Cup:

Najlepszy strzelec: Bartłomiej Tomczak (Górnik Zabrze)

Najlepszy bramkarz: Sebastian Kicki (Górnik Zabrze)

MVP turnieju: Nikola Prce (Azoty Puławy)

 

Kolejność końcowa turnieju:

1. Azoty Puławy

2. Górnik Zabrze

3. Wybrzeże Gdańsk

4. Fuchse Berlin

5. Chrobry Głogów

6. Pogoń Szczecin

Zobacz galerię zdjęć

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie