Święto seniorów w Granowcu

Ponad 100 osób przybyło na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, jakie zostało zorganizowane w Granowcu. Zagrał dla nich ukraiński zespół Zbrucz.

 

seniorzy_1

Spotkanie w sali wiejskiej w Granowcu odbyło się 26 stycznia i zostało zorganizowane przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Przybyłym zagrał ukraiński zespół Zbrucz, z którym przyjechała profesor z filharmonii z Tarnopola Anna Grymiseczka. Zaśpiewała ona kilka piosenek po polsku, a także po ukraińsku. Z zespołem wystąpili też tancerze, którzy zatańczyli między innymi tańce ludowe. Warto dodać, że ten ukraiński zespół wystąpił w Granowcu już po raz piąty, a w jego zapraszaniu do Polski pomaga m.in. Roman Świętosławski.

Po występie pani prezes KGW Jadwiga Cieluch podziękowała tym, którzy pomagają w prowadzeniu Koła Gospodyń Wiejskich w Granowcu i wspierają jego działalność, m.in. dyrektor szkoły Ewie Ostojak, sołtysowi Janowi Rafalskiemu, radnemu gminy Mirosławowi Ostojakowi, proboszczowi ks. kanonikowi Zdzisławowi Naglerowi, a także państwu: Halinie i Romanowi Antczakom oraz Marii i Stanisławowi Jasikom. Gospodynie spotkania przygotowały też dla swoich gości olbrzymi tort, a także własne wypieki.    

Samo Koło Gospodyń Wiejskich z Granowca, które zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, istnieje od 1949 r. Skupia ponad 120 pań, którym od 20 lat szefuje Jadwiga Cieluch. KGW organizuje wiele spotkań integracyjnych m.in.: Powitanie Lata, Spotkanie z Opłatkiem, Wielkanocne Jajko, a także wyjazdów. (hol)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie