Święto strażaków w Latowicach

W gminie Sieroszewice odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach.

2

 

Nabożeństwo odprawili: proboszcz parafii ks. kanonik Damian Hołoś i należący do OSP w Wielowsi ks. Piotr Kuświk. Druga część obchodów odbyła się na placu przy remizie OSP w Parczewie. Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Przemysław Kaźmierczak, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Andrzej Morta, komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim zdał relację z działalności straży w minionym roku. W 2013 roku na obszarze powiatu ostrowskiego zanotowano 1157 zdarzeń wymagających interwencji zastępów straży pożarnej. Z tego ponad 77 procent stanowiły działania z zakresu szeroko rozumianego ratownictwa, natomiast zaledwie 23 procent to pożary. Obecnie na terenie powiatu ostrowskiego działa 98 jednostek. W jednostkach OSP ponad 3 tys. druhów może bezpośrednio uczestniczyć w działaniach ratowniczych. Zgromadzony potencjał to 98 pojazdów pożarniczych, w tym 11 ciężkich, 32 średnie, 37 lekkich i 18 specjalnych, a także wiele innego specjalistycznego sprzętu ratowniczego i urządzeń. Z okazji Dnia Strażaka wręczono wyróżnienia i odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie. Otrzymali je zarówno strażacy zawodowi, jak i ochotnicy. Organizatorami obchodów Dnia Strażaka byli: Zarząd Oddziału Związku OSP RP w Ostrowie Wielkopolskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Sieroszewicach, OSP w Parczewie, Starosta Ostrowski i wójt Gminy Sieroszewice.

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie