Szkoły po liftingu

Rok szkolny uczniowie z Nabyszyc rozpoczęli w odnowionym budynku. Inne szkoły w gminie także przeszły lifting. 

inwestycje_1

W wakacje w Szkole Podstawowej w Nabyszycach wyremontowano toalety, podobnie jak w Szkole Podstawowej w Tarchałach Wielkich, gdzie dotychczas młodsi uczniowie korzystali z toalet starszych kolegów i koleżanek. Gimnazjum w Świecy wzbogaciło się o trzy tablice interaktywne, a Szkoła Podstawowa w Odolanowie – o dwie. Warto dodać, że gimnazjum w Świecy ma już nowo wyposażoną szatnię. Oprócz tego zakupiono nowe stoliki i ławki dla sześciolatków. Kolejną inwestycją jest budowa boiska wielofunkcyjnego w Świecy o wymiarach 44x23m, o nawierzchni poliuretanowej. Boisko wyposażone zostanie w dwa boiska do koszykówki, boisko do siatkówki, piłki ręcznej i kort do tenisa ziemnego. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej zamontowano kotarę, która pozwoli sprawnie prowadzić zajęcia dwóch klas jednocześnie. Już niebawem rozpocznie się wymiana pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Garkach.

Warto wspomnieć o wybudowanym ciągu dla  pieszych wokół zieleniaka na terenie Gminno-Miejskiego Centrum Pomocy ,,Wiara-Nadzieja-Miłość” współfinansowanym w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. (hol)

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie