Szybkościowy styl pływania

Czteroletnia Zuzia Płóciennik była najmłodszą uczestniczką niedzielnych zawodów pływackich o Szpadę Muszkieterów. Zapytana, jakim stylem będzie płynąć, stwierdziła, że ,,szybkościowym‘’. W jedenastych zawodach na starcie stanęło blisko 100 pływaczek i pływaków.

 

IMG_0714

W niedzielnych zawodach wystartowało 90 młodych pływaków, którzy niekiedy bili swoje rekordy życiowe. Byli to uczniowie ostrowskich szkół podstawowych oraz ,,zerówek”. Sam Marek Feruga, prezes Fundacji Muszkietrów, organizator zawodów, cieszył się, iż organizowane przez Intetrmarche oraz Bricomarche są tak oblegane. – Ostatnio sporo mówiło się o naszych zawodach. Cieszę się, że na stałe wpisały się one w kalendarz sportowych w naszym mieście i powiecie. Widać również, że młode pływaczki i młodzi pływacy z roku na rok spisują się coraz lepiej – mówił  Marek Feruga, który nie krył, iż na zawodach stawił się z najmłodszym synem Markiem, stawiającym pierwsze kroki w pływaniu, Warto zaznaczyć, że w niedzielnych zawodach zabrakło gwiazd sportowego dużego formatu, które tradycyjnie były nieodzownymi gośćmi pływackich zmagań. – Były dziś młode gwiazdy floretu. Oczywiście, staraliśmy się, aby na nasze zawody przyjechała gwiazda sportowa dużego formatu. Niestety, w ostatniej chwili nasz gość musiał wyjechać na zgrupowanie. Jednak postaramy się na przyszły rok sprowadzić sportowca z pierwszych stron gazet – kończył Marek Feruga.

IMG_0731 IMG_0729 IMG_0733 IMG_0727 IMG_0723 IMG_0713 IMG_0714 IMG_0715 IMG_0718 IMG_0719 IMG_0721 IMG_0710 IMG_0705 IMG_0706 IMG_0707

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie