Tak się bawił Odolanów!

Występy artystyczne młodych odolanowian, pokazy kickoxingu, kolorowe wesołe miasteczko, otwarcie wystawy, a także koncerty wykonawców z najwyższej półki – to niektóre z wielu atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy XXIV Dni Odolanowa. Impreza była przednia i bawiono się przez trzy dni.
20

Impreza rozpoczęła się w piątek. Estradą zawładnęły dzieci i młodzież z gminy Odolanów. Na scenie zaprezentowali się młodzi, uzdolnieni tancerze uczęszczający na zajęcia do Odolanowskiego Domu Kultury, a także wokaliści. Wieczór wypełniła muzyka klubowa.

Z wędkami i przy szachownicach

Sobota rozpoczęła się od zawodów wędkarskich. Miłośnicy tego hobby spotkali się wcześnie rano  na łowisku ,,U Dionizego”. Z kolei w godzinach przedpołudniowych na terenie ,,Wesołego Podwórka” rozegrano Ogólnopolski Turniej Szachowo – Warcabowy ,,Odolanów 2016”. Na starcie stanęło 75 zawodników. Wśród szachistów najlepszy okazał się Paweł Dudziński (Ostrowskie Towarzystwo Szachowe), wyprzedzając Marcina Steczka (Hetman Konin) i Piotra Dudzińskiego (OTSz). Natomiast rywalizację
warcabistów rozstrzygnął na swoją korzyść Edward Perdek (Lututów) przed Grzegorzem Płocienniczakiem (Kalisz) i Przemysławem Oderkiewiczem (Lututów). Tradycyjnie już publiczność mogła również podziwiać umiejętności odolanowskich kick boxerów. W godzinach popołudniowych na dużej scenie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Odolanowie, rockowy zespół młodzieżowy ,,RLC” oraz muzycy Odolanowskiej Orkiestry Dętej.

Grafika w kościółku

W zabytkowym kościele poewangelickim otwarto wystawę grafiki artystycznej Macieja Guźniczaka zatytułowaną ,,Z czerni powstały…”. Artysta jest kaliszaninem. Pracuje na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym UAM w Kaliszu, gdzie prowadzi pracownię grafiki warsztatowej.
– To dla mnie ogromna przyjemność pokazywać w takiej scenerii moje prace wykonane w technice graficznej. Dominuje w nich i króluje czerń. Ona jest dla mnie wyznacznikiem pewnych wartości energetycznych. Buduję swoje prace na zasadzie kontrastu bezwzględnej czerni i bieli. W wyniku tego kontrastu wyłaniają się z mroku formy wyobrażeniowe często stylizowane na ludzkie postaci – powiedział podczas wernisażu wystawy Maciej Guźniczak.

Abba jak żywa

Wielu mieszkańców, korzystając z prawdziwie wakacyjnej pogody, całymi rodzinami wybrało się do Parku Natury, gdzie rozłożyło się wesołe miasteczko z dmuchanymi zamkami, karuzelami i innymi atrakcjami dla najmłodszych. Własne prezentacje przygotowały Aeroklub i Automobilklub Ostrowski. Wieczorem wrocławski zespół ABBA Cover przypomniał największe przeboje legendarnej szwedzkiej grupy, na dodatek prezentując stylizacje nawiązujące do tamtej epoki. Zgodnie z tradycją, przed koncertem gwiazdy
wieczoru, na estradzie pojawiły się władze samorządowe Odolanowa w towarzystwie zaproszonych gości, wśród których byli przedstawiciele innych gmin, władz powiatowych i wojewódzkich, a także delegacje miast partnerskich Saulkrasti (Łotwa) oraz Heringen Werra i Heringen Helme (Niemcy).

Toast burmistrza

Święto miasta to święto radości i miłości. – Wznosząc toast, chciałbym życzyć państwu w naszym wspólnym imieniu wszystkiego najlepszego, pogody ducha, uśmiechu oraz dobrych relacji w rodzinie i z przyjaciółmi oraz tego, co jest najcenniejsze, czyli zdrowia. Dzisiaj życzę wszystkim cudownej i fantastycznej zabawy aż do rana, i do spotkania za rok na 25. Dniach Odolanowa – powiedział burmistrz Marian Janicki wznosząc symboliczny toast.
Po toaście na scenie pojawił się zespół Piersi. Koncert w wykonaniu tej niezwykle popularnej grupy, który rozpoczęła słynna ,,Bałcanica”, trwał blisko dwie godziny. Publiczność długo nie chciała wypuścić muzyków, więc nie obyło się bez bisów. Ci, którym jeszcze było mało wrażeń, mogli po pokazie sztucznych ogni do późnych godzin nocnych bawić się pod gołym niebem przy muzyce zespołów ,,Akord Music” i ,,Arkada”.

Anna Wyszkoni na deser

W niedzielę, w samo południe, w kościele św. Marcina odprawiono mszę świętą w intencji mieszkańców gminy i miasta Odolanów. Popołudnie wypełniły pokaz zabytkowych pojazdów oraz prezentacja działań straży pożarnej. Najmłodsi mogli uczestniczyć w grach, zabawach i konkursach pod nazwą ,,Bajkowe Wertini Show”. Dla starszych zagrała odolanowska Kapela znad Baryczy, a po niej wystąpiła Teresa Werner. Gwiazdą ostatniego dnia festynu była Anna Wyszkoni, która przypomniała wiele swoich znanych szlagierów. Także i tego dnia można jeszcze było długo bawić się  przed estradą, tym razem do muzyki grupy ,,Coś tu nie gra”. Sponsorami strategicznymi 24. Dni Odolanowa były: PGNiG oraz Gaz-System, a patronat medialny nad imprezą sprawowała ,,Gazeta Ostrowska”.

Renata Weiss

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie