Tak śpiewają nauczyciele!

Pop, poezja śpiewana, ludowa, rozrywkowa, rockowa – żadna z tych odmian muzyki nie jest obca nauczycielom. Przekonali się o tym ci, którzy belfrów przyszli wysłuchać na I Powiatowym Przeglądzie Śpiewających Nauczycieli w Młodzieżowym Domu Kultury.

belferiada_2

To pierwszy taki przegląd w naszym powiecie, w którym mają szansę zaprezentować się w roli wokalistów nauczyciele. W sumie w sobotę, 2 grudnia, na scenie Młodzieżowego Domu Kultury odważyło się wystąpić oraz poddać ocenie jury i publiczności dziesięcioro nauczycieli i dyrektorów szkół i przedszkoli. Byli to: Karol Hoffman, Joanna  Binek i Katarzyna Kujawa, Joanna Fidyka i Joanna Napruszewska-Pronobis, Elżbieta Mikołajczyk, Justyna Wojtkowiak, Karolina Kierzkowska i Edyta Walerowska oraz Sylwia Szymczak. W ich wykonaniu – solo bądź w duetach – publiczność usłyszała siedem utworów. I to różnych – od poezji śpiewanej, przez pop, filmową, rozrywkową czy rockową. Wykonania oceniało młodzieżowe jury, w którego składzie znaleźli się uczestnicy zajęć w MDK: Marcelina Durdyn, Dominik Krakowski, Bartosz Pawłowski, Wiktoria Prajzner. Decyzją organizatorów, podczas przeglądu nie przyznawano miejsc, a nagrodę główną – Grand Prix. Otrzymał ją duet: Joanna Fidyka i Joanna Napruszewska-Pronobis, na co dzień nauczycielki w Publicznym Przedszkolu nr 9 im. Misia Uszatka w Ostrowie Wielkopolskim.

Dla publiczności zaprezentowali się – już poza konkursem – nauczyciele z MDK, którzy na co dzień nie prowadzą zajęć wokalnych. Wystąpili na scenie: Bernadetta Matysiak, Dariusz Kępiński wraz z zespołem w składzie – Mariusz Chocaj, Jacek Kasznicki i Mariusz Łęcki oraz – na finał imprezy – szefowa MDK Anna Drobniewska wsparta przez Ewę Borowicz-Kasznicką i Bernadettę Matysiak. – To była pierwsza edycja przeglądu. Cieszę się, że znaleźli się tacy nauczyciele, którzy nie bali się wyjść na scenę i wcielić w rolę wokalistów. To duża odwaga z ich strony, bo przecież na co dzień nie śpiewają – mówi szefowa MDK Anna Drobniewska. – Zapewniam jednak, że za rok będzie druga edycja imprezy i warto się już do niej szykować. Kto wie, może zdecydujemy się także na poszerzenie formuły i publiczność zobaczy nauczycieli nie tylko śpiewających, ale też i tańczących… – dodaje Anna Drobniewska.

I Powiatowy Przegląd Śpiewających Nauczycieli ,,Belferiada 2017″ odbył się w sobotę, 2 grudnia, w Młodzieżowym Domu Kultury, który – wraz ze Stowarzyszeniem ,,Hurra Kultura!” – był jego organizatorem. (hol)

Fot. Andrzej Staszok

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie