Tatarak Music Festival zaprasza

Tatarak Music Festival zaprasza na święto różnych odmian muzyki klubowej. 10-12 lipca w Ostrowie Wielkopolskim nad zalewem Piaski-Szczygliczka, podczas już 4. edycji festiwalu, zagrają między innymi: Kamp!, Rebeka, Ania Dąbrowska, Bokka, Dongoralesko i wielu innych. Już teraz można kupić bilety w przedsprzedaży. Before i after party na plaży będą całkowicie za darmo.

28-05-2015_Billboard_Logotypy

 

Bilety w przedsprzedaży  dostępne na: www.kultura.pax.pl

Link bezpośredni do sprzedaży karnetów na Tatarak: 

http://kultura.pax.pl/Wydarzenia-3597.html?PHPSESSID=9a71db05a3ac60e2fa84db3451e59f0f  

Karnet 2 dni (10-11.07) I pula dostępna  na Tatarak: wyczerpania, najpóźniej do 30 czerw 2015  – 69 PLN. Karnet 2 dni + Pole namiotowe (10-11.07) I pula, dostępna do wyczerpania, najpóźniej do 30 czerw 2015 23:59 – 99 PLN.

 

WYKONAWCY

 

AGENTS OF TIME / live

AgentsOfTime

Włoskie trio – Agents Of Time to ambitny projekt, który powstał w lipcu 2013 roku.

Debiutancki album ukazał się w brytyjskiej wytwórni  Stem Records w maju 2014. Ich innowacyjne brzmienie, charakteryzuje mocne elementy, które są połączeniem elektroniki, progresywu , techno i ambientu. Ich występy na żywo, charakteryzują się wyraźnym skupieniem wzroku na ich choreografii przez odbiorcę oraz wykorzystaniu instrumentów analogowych, które sprawiają, że brzmienie jest wyjątkowe w swoim gatunku. Drobiazgowa dbałość o szczegóły podczas występu live jest spektakularna, nieprzewidywalna i nigdy nie jest oczywista!  “Nothing is left to chance, all is entrusted to time”

https://www.facebook.com/AgentsOfTime

 

BAASCH / live

Baasch

 To ceniony młody producent, wokalista i kompozytor. Jego debiutancka EPka “Simple Dark & Romantic Songs” wywołała spore zamieszanie na scenie elektronicznej. Komponując ścieżkę dźwiękową do głośnego i wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące Wieżowce” Baasch zyskał międzynarodowe uznanie jako oryginalny twórca muzyki filmowej. Najnowszy album Baascha –“Corridors” ukazał się 2 marca 2015 roku pod szyldem wytwórni NEXTPOP, stojącej za sukcesami artystów takich jak: BOKKA, Fismoll i Kari.

https://www.facebook.com/baaschmusic

 

 BOKKA / live

Bokka

 Bez wątpienia najbardziej niezwykły projekt roku 2014 na polskiej scenie muzycznej. Debiutujący zespół, który od początku działa incognito. Artyści występują w maskach, by skierować naszą uwagę na to, co jest dla nich najważniejsze – na swoją muzykę. Na to, co robią teraz, nie zaś ich osiągnięcia czy historię. Jedyne, co o nich wiadomo, to że sercem formacji

jest trio znanych muzyków i że sygnuje ich prężnie rozwijające się nowe wydawnictwo muzyczne NEXTPOP, stojące m. in. za sukcesami Fismolla i KARI. Romantyczna idea tajemnicy i działania w cieniu, bez udzielania wywiadów i obecności w mediach, została bardzo dobrze przyjęta przez fanów i dziennikarzy.

https://www.facebook.com/bokkamusic

 

KAMP! / live

Kamp!

W muzyce Kamp! jest coś nieokreślonego. Nie pozwalające się łatwo opisać brzmienie, które zaskakiwało zarówno w balearycznym „Cairo” (Discotexas 2011), house’woym „Melt” (Brennnessel 2012) jaki surowym, elektronicznym „Baltimore” nadającym charakter całej EP przygotowanej dla nowojorskiej wytwórni Cascine. Wszystkie te wydawnictwa łączy niecodzienna łatwość do pisania melodii – coś, co w elektronice o popowym rodowodzie jest rzeczą niezbędną.

Późnym latem ubiegłego roku, Kamp! zamknęli się w madryckim studio Red Bull, gdzie powstał zupełnie nowy materiał. Brudna, trochę anachroniczna i bardzo taneczna „Baltimore EP” została wydana w sierpniu, nakładem Cascine Records, tworząc kolejny etap w historii polskiego tria.

https://www.facebook.com/kampmusik

 

MiT

MIT

 MIT to dj’ski duet który tworzą: Michał Chamski – Haman i Tomasz Dąbrowski – TomTo. Choć wcześniej występowali solo, ich muzyczne losy z czasem zaczęły się łączyć. W 2009 roku powstał duet o nazwie MiT – okazał się świetnym posunięciem. Z podwójną siłą zaczęli podbijać serca słuchaczy i bywalców zwłaszcza trójmiejskich klubów. Dzisiaj, pomimo wielu sukcesów, chłopaki zachowali własne muzyczne idee i pokorę do tego, co robią. Traktują muzykę jako sposób na realizowanie swoich pasji. Doskonale wyselekcjonowane numery sprawiają, że ich sety brzmią zawsze świeżo i unikatowo.

https://www.facebook.com/MiT.Haman.TomTo

 

OXFORD DRAMA / live

OxfordDrama

Oxford Drama nie są niczyimi następcami, nie powstali na fali popularności, ani do nikogo nie nawiązują. Nie szukajcie dla nich wypełnionej już szufladki. Jeśli musicie – otwórzcie nową. Swoje dokonania sami określają mianem eksperymentalnego popu, inni widzą w ich muzyce elementy trip-hopu. Choć komputer jest ważną częścią procesu powstawania ich muzyki, podczas występów na żywo Oxford Drama świadomie odrzucili jego wsparcie i całość materiału wykonują bez laptopów, co czyni ich live-acty wyjątkowymi na tle innych wykonawców tego nurtu.

Wiosną 2014 roku ukazała się pierwsza EP duetu, zatytułowana po prostu „Oxford Drama”. Od tego czasu zespół zagrał kilkanaście koncertów, występując chociażby na tegorocznym festiwalu Open’er. 20 stycznia 2015 r. ukazała się druga EPka „Fluctuations”,  który wydana została przez wytwórnię Brennnessel.

https://www.facebook.com/meetoxforddrama

 

THYLADOMID

Thyladomid

Thyladomid reprezentant DIYNAMIC MUSIC, młody 22-letni niemiecki producent i DJ. Urodził się w Kolonii, w rodzinie muzyków. Pierwszy kontakt z kulturą klubową rozpoczął nastąpił w 2006 roku. W lecie 2010 roku wydał swoją pierwszą EP dla Berlin label „Off Recordings”. Utwór „The Voice” stał się numerem 1 „Beatport Deep House Charts” przez sześć tygodni, i stał się przebojem lata 2010 roku. W marcu 2011 roku otrzymał nagrodę od „Winter Music Conference” w Miami. W tym samym czasie zaczął współpracę z „Adriatique” ze Szwajcarii. Wspólnie założyli nowy projekt muzyczny, który ukazał się na Solomun’s new „2DIY4” label, a następnie na głównym labelu „Diynamic” w 2011 roku.

Thyladomid 30 marca wydał debiutancki album dla tejże wytwórni swój i rusza w światowy “album tour”.

https://www.facebook.com/Thyladomid.music

 

WARSAW CALLING

WarsawCalling

Warsaw Calling tworzy dwóch młodych DJ-ów: Kuba Sobczak i Kosma Szostak. Ich wspólny projekt jest wynikiem frustracji komercjalizacją sceny klubowej w Polsce. Są odpowiedzialni za ściągnięcie do Polski takich artystów jak: Jamie Jones, Kollektiv Turmstrasse, Tale Of Us, Nina Kraviz, Daniel Bortz, Tanner Ross, Marc Poppcke, czy &Me, supportowali też inne znane nazwiska: Robag Wruhme, DJ Koze, Fritz Kalkbrenner, Ame, Soul Clap, Oliver Koletzki, Matt John, Niko Schwind, Ozgur Can, Ruede Hagelstein, Jody Wisternoff, a także całą czołówkę polskiej sceny. Ich sety można było również usłyszeć w kilku stacjach radiowych, m.in. Radiu Roxy, Polskim Radiu Czwórce czy Radiu Kampus.

http://www.facebook.com/thewarsawcalling

 

donGURALesko / live

25-03-2015_TATARAK_800x800px_donGURELesko

donGURALesko, właściwie Piotr Górny, znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Osieroconych Płyt Selektor. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku i jest członkiem takich grup muzycznych jak Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW. donGURALesko współpracował z takimi wykonawcami jak Tede, Sido, DJ Kostek, Matheo, Paluch, Miodu, Waldemar Kasta, VNM, Wdowa, Brahu, Pih, Rafi, Shellerini, Fokus, Grubson, Pezet czy Kasia Klich.

W tekstach donGURALesko nawiązywał m.in. do tematyki Bliskiego Wschodu, co wiąże się z zainteresowaniem rapera kulturą, religią i stosunkami międzynarodowymi. Ponadto w tekstach nawiązuje do lokalnego patriotyzmu i demonstruje przywiązanie do rodzinnego miasta Poznania.
donGURALesko prowadzi także własną firmę odzieżową EL POLAKO oraz telewizje internetową DziadziorTV, w ramach której tworzony jest popularny program FOLLOW THE RABBIT TV, będący, jak mówi sam Gural wentylem bezpieczeństwa, spuszczającym ciśnienie z nadętej „rap branży”.

https://www.facebook.com/djdziadzior

 

KAROL XVII & MB VALENCE

29-04-2015_TATARAK_TloFBPULA_851x315

 Nominowani do The Beatport Music Awards 2010 jako Najlepszy Artysta Deep House i określeni przez DJ Mag jako najlepsi polscy DJe. Na koncie mają wydania w takich labelach jak Toolroom czy Suara.

Założyciele niezależnego labelu Loco Records, którego wydawnictwa stale trafiały do zestawień Beatport Top 10 Deep House, a kilka z nich okazało się najlepiej sprzedającymi singlami roku! Współpracowali z takimi uznanymi osobistościami jak Shur-I-Kan, Pezzner, Aki Bergen, Kevin Yost, Milton Jackson, Robert Owens, The Timewriter, Gorge, Florian Kruse, Nils Nuernberg, Miguel Migs i Mateo & Matos.

Produkcje Karol XVII & MB Valence zyskują stały support od takich artystów jak Maceo Plex, Nick Curly, Tom Middleton, Steve Bug, Jimpster, Oliver Koletzki, Moodymanc, Satoshi Tomiie, Hector Romero, Ralf Kollmann, DJ Sneak, Mark Knight, Funk D’Void, Eelke Kleijn, Tom Budden, Noir, Dubfire, Brothers’ Vibe, The Timewriter, Laurent Garnier, John Digweed, Pan-Pot, Jose Padilla, James Jackson, Kolombo.

https://www.facebook.com/KarolXVIIandMBValence

 

Magdalena – Diynamic Music

25-03-2015_TATARAK_800x800px_Magdalena

Każdy, kto śledzi wytwórnię Diynamic Music wie wszystko o „Ego” – byłym klubie położonym w Hamburgu, który był własnością tego labelu. Słynny klub prowadzony był przez Madgalene – bliskiego członka rodziny Diynamic. Po pięciu latach dbania o klub, Magdalena staje za konsolą  – co czyni ją pierwszą damą w Diynamic Music. Teraz Magdalena grywa gigi w takich klubach jak Weekend lub Watergate w Berlinie, Pacha, Destino i Cova Santa na Ibizie i wielu innych miejscach na całym świecie.

https://www.facebook.com/magdalena.diynamic

 

REBEKA / live

25-03-2015_TATARAK_800x800px_Rebeka

Rebeka powstała w 2008 roku z inicjatywy Iwony Skwarek, kompozytorki i autorki tekstów, do której w 2010 roku dołączył producent Bartosz Szczęsny. W tym składzie zespół nagrał debiutancką płytę „Hellada” (2013). Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości. Dzięki starciu ich, często odmiennych, spojrzeń na muzykę Rebeka jest zespołem nietuzinkowym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów. Iwonę i Bartosza fascynuje z jednej strony popowość i melodyjność, a z drugiej szukanie ciekawych brzmień i eksperymentowanie. Łączą elektronikę z ambitnym popem. Używają do swych kompozycji różnorakich sprzętów: syntezatorów analogowych z lat 80tych, zabawkowych cyfraków, gitary elektrycznej i basowej, dyktafonu taśmowego. Chłodne brzmienie syntezatorów i pulsujący rytm basów przemieniają słuchacza, wciągają w poszczególne historie i nie pozwalają przejść obojętnie. Charyzma sceniczna, wyrafinowane kompozycje i silny głos Iwony to znaki rozpoznawcze Rebeki.

Od wydania debiutanckiej „Hellady” (2013) duet REBEKA konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku muzycznym. Zdobyli tytuł Płyty Roku 2013 (Gazeta Wyborcza) i zagrali dwie długie trasy koncertowe w Polsce. Rebeka regularnie odwiedza zagraniczne sceny (koncerty między innymi w Anglii, Niemczech, Francji, Czechach i na Litwie, a nawet w Południowej Korei). Jako jeden z nielicznych polskich zespołów wystąpili w ramach Boiler Room (m. in.: obok Władysława Komendarka). W roku 2014 wydali znakomicie przyjętą EPkę „BREATH”.

Prawdziwą twarz Rebeki, jej wolność i dzikość, trzeba zobaczyć i usłyszeć na żywo.

https://www.facebook.com/RebekaDuo

 

Ania Dąbrowska

26-05-2015_TATARAK_800x800px_AniaDąbrowska

jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek ostatniej dekady. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Dotychczas nagrała pięć płyt, z których każda uzyskał status Platynowej Płyty: „Samotność po zmierzchu” 2004,„Kilka historii na ten sam temat” 2006
„W spodniach czy w sukience?” 2008 , „Ania Movie” 2010 , „Bawię się świetnie” 2012. Łącznie sprzedała ponad 200 000 płyt. Jest laureatką ośmiu Fryderyków, a także wielu innych nagród branżowych.
Popularność i uznanie publiczności doskonale oddają cztery statuetki otrzymane podczas koncertów TOP w ramach festiwalu Top Trendy. Jej przedostatnia płyta „Ania Movie” była najczęściej kupowanym polskim albumem w 2010 roku. Pod koniec 2012 do sklepów trafiła płyta pt. „Bawię się świetnie”, którą krytycy jednogłośnie okrzyknęli najlepszą w dorobku.
Ania Dąbrowska zagrała kilka dużych tras koncertowych obejmujących swym zasięgiem największe miasta w Polsce. Bilety na Jej koncerty wyprzedają się na kilka tygodni przed rozpoczęciem każdej trasy.
W podsumowaniu 10-ciolecia przygotowanym przez Związek Producentów Audio Video dotyczącym najchętniej kupowanych płyt minionej dekady Ania uplasowała się na 3 miejscu. Ania obecnie pracuje nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią 2015r.

 

Mooryc

25-03-2015_TATARAK_800x800px_Mooryc

Maurycy Zimmermann to urodzony 12.03.1981 roku w Poznaniu, mieszkający w Berlinie producent muzyczny. Przed ukończeniem lutnictwa na Akademii Muzycznej w Poznaniu studiował filozofię na UAM. Edukację muzyczną rozpoczął od szkoły podstawowej, w której uczył się grać na fortepianie i perkusji. Wraz z końcem podstawówki zaczął grać na gitarze, której poświęcił ponad dekadę. W połowie swoich drugich studiów zajął się zgłębianiem wiedzy z zakresu produkcji muzycznej. Pierwsze wydania pojawiły się w polskich i włoskich wytwórniach. Po nawiązaniu współpracy z Niemiecką wytwórnią Freude am Tanzen, miał okazję wydawać w takich labelach jak: Acker Records, Fenou, Ministry of Sound, Stem Records, Pets Recordings i innych. Remiksował utwory między innymi Marka Hemmanna, Douglasa Greeda, Rebeki, Noviki, Rangleklods, Micronaut czy Dapayk’a. Pisał muzykę do przedstawień teatralnych, reklam oraz filmów. Współpracował z wieloma muzykami z młodej sceny jazzowej, w tym Wacławem Zimplem i Ksawerym Wójcińskim czy Krzysztofem Dysem. Z Douglasem Greedem tworzy formację Eating Snow, który ma za sobą premierowe wydanie w berlińskim BPitch Control. 8 listopada 2013 roku ukazał się jego pierwszy LP we Freude am Tanzen.

 

HARPER

25-03-2015_TATARAK_800x800px_Harper

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci na polskiej scenie klubowej. Szczególnie tej zbasowanej. Muzyczny entuzjasta, DJ (z charakterem, i bez funkcji „auto-sync”). Dziennikarz, radiowiec, autor licznych kompilacji m.in. z muzyką klubową, elektroniczną, także funkowo-soulową. Zawsze czujny muzycznie, zawsze w pogoni za nowymi, ciekawymi brzmieniami, perfekcyjnym groovem i stutonowym beatem.

Według  poczytnego i opiniotwórczego bloga bassmusicblog.com, prowadzonego przez Sama Bingę:  „one of the main movers and shakers in the Polish bass music scene”.  Od ponad dekady dziennikarz muzyczny (m.in. Machina, Plastik, Brum, Fluid, Laif, K mag) oraz radiowiec (Radiostacja, Radio Bis –> Radio Euro –> Czwórka). W Czwórce prowadzi takie popularne i cenione audycje jak BASSTION (poświęcony różnym odmianom zbasowanej muzyki klubowej) oraz FUNKADELIĘ (również zdominowaną przez najświeższe i często zbasowane parkietowo-elektroniczne brzmienia).

Od 1998 roku, działa jako DJ. Uznawany za specjalistę od „połamanej”, głównie  breakbeatowo-garage’owej muzyki, od wielu lat sięga po te nowe i wymykające się stylistycznym szufladkom zbasowane brzmienia i rytmy (ostatnio jest to fuzja muzyki footwork, jungle i nowych drumandbassowych brzmień). Po godzinach z radością występuję w bardziej soundsystemowym, dancehallowo-reggae’owym repertuarze.

Na imprezach z cyklu „Automatic” grywa również muzykę boogie i synth-funk, i z taka właśnie selekcją wystąpi w ramach festiwalu „Tatarak”. Na niezliczonych klubowych balangach i festiwalach występował u boku takich artystów jak m.in. The Prodigy (dwukrotnie otwierał ich występ w Polsce), The Chemical Brothers, Basement Jaxx, Coldcut, Zed Bias, Boddika, Instra:mental, dBridge, Roska, Doc Daneeka, L-Vis 1990, Lee „Scratch” Perry, Hint, Roni Size / Reprazent, DJ Krust, DMX Krew, 808 State, Tayo, Freestylers, Stanton Warriors, J-Wow (Buraka Som Sistema), UNKLE, Dub Pistols, Chicken Lips, Jimi Tenor, Tony Vegas, Jose James, Plump Djs, NAPT, Les Rythmes Digitales, Etienne De Crecy, Adam Freeland, Elite Force, Lee Coombs, Audio Bullys, Dreadzone, Hybrid, Soul of Men, Rennie Pilgrem, oraz wielu, naprawdę wielu, wielu innych wykonawców.

www.mixcloud.com/harperboogie  (miksy DJskie), www.fnkdl.blogspot.com (autorski blog, radiowe plejlisty), www.mixcloud.com/FUNKADELIA

 

Last Robots

26-05-2015_TATARAK_800x800px_LastRobots

Prawdziwe legendy krajowej sceny klubowej. Często nazywani ” polskimi 2many Djs”. Można ich usłyszeć w całej Polsce – nie tylko w klubach, ale także na bardzo znanych festiwalach. Duet wieloktornie występował na Openerze, Audioriver czy Coke Live. Na tym ostatnim zagrali jako oficjalny support przed grupą The Prodigy.
Są również pomysłodawcami i organizatorami popularnych imprez – Electricity! Wśród gwiazd cyklu pojawili się między innymi Felix Da Housecat, Annie Mac, Alex Metric, Yuksek, Aeroplane.

Last Robots nie tylko miksują na imprezach, ale przede wszystkim produkują własne nagrania i są autorami remiksów dla zespołów D4D, Plastic, Kamp!, Fox, Out Of Tune oraz dla Noviki. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów – dużą popularnością cieszy się nowa wersja „Diamentowej Kuli“ Lombardu oraz „Piosenki Młodych Wioślarzy” Kultu.

 

Miód

25-03-2015_TATARAK_800x800px_Miod

to kolektyw imprezowy z Wrocławia ogarniający same klawe imprezy. Mimo, że tak naprawdę żaden z naszej trójki nie jest z Wrocławia, to tutaj właśnie organizujemy nasze imprezy sprowadzając do siebie takie gwiazdy jak: Tiga (Turbo Rec.), Robag Wruhme (Kompakt, Pampa), DJ Hell (International Dj Gigolo) Swayzak (K7 Records/Tresor, 240volts), KiNK (Rush Hour, Liebie Detal), Maayan Nidam ex Miss Fitz (Cadenza/Wolf+Lamb), Matt Tolfrey (Leftroom, Culprit), Andrade (2020 Vision) oraz czołówkę sceny polskiej.
Jedni nas kochają inni nienawidzą, ale nie hipsteryzujemy z tego powodu. Robimy dalej swoje na imprezach z cyklu Dachówka, w BauBarze i wszędzie gdzie nas jeszcze nie było. Gramy dla Was, a czasem dla siebie. Robimy biby; kleimy bity, edity i w ogóle tufutufu.
Tak czy owak nasze sety to miód w uszach. Lansowaliśmy się już z grubymi rybami sceny elektronicznej, czyli: Jeff Mills, Sascha Funke, Jamie Jones, Soul Clap, Huxley, Kolsch, Audiojack, Burnski, Jeremy P. Caulfield, Funk D’Void etc. tba, tbc, itd.
Teraz jeździmy po klawych miejscach na polskiej mapie klubowej (1500m2, SQ, Tatarak Music Festival, Próba Dźwięku Festival, 8bitów, BauBar, Das Lokal) i pijemy z Wami shoty Jager’a.

https://www.facebook.com/miodwuszach

https://www.youtube.com/watch?v=Z6YpwdFf-VI

https://soundcloud.com/miod/breakout-kiedy-by-em-ma-ym-ch

 

Bogucki

25-03-2015_TATARAK_800x800px_Bogucki

(nulife.pl / TwoMinds) – młody artysta z Poznania, którego mogliśmy usłyszeć wcześniej pod pseudonimem MATTHEWB. Zainspirowany Underground’em postanowił utworzyć swoje alter-ego, w którym to skupia się na niszowej formie muzyki oraz sztuki. Splecione w harmoniczną całość wyszukane brzmienia z gatunku: deep, techno, minimal to jego specjalność.

TwoMinds W poszukiwaniu idealnej formy która to będzie odzwierciedleniem Naszej osobowości.

http://www.muno.pl/dj-art/bogucki/

https://www.facebook.com/bogucki.music

28-05-2015_Billboard_Logotypy

 

Longair

(nulife.pl / TwoMinds) – dj i promotor imprez z Poznania. Uzależniony od dobrej selekcji. W jego setach dźwięki utrzymują prywatne i charakterystyczne flow. Dobrze przygotowane utwory na dancefloor, są pełne energii i dobrego bassu. Jego założenia podczas grania to otwartość, akceptacja i pozytywne nastawienie. Przekaz muzyczny wychodzi z gatunków: deep, bass, house, electronica.

https://www.muno.pl/dj-art/longair/

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie