To było jazzowe wydarzenie!

Gwiazda światowego formatu i jeden z najważniejszych współczesnych muzyków jazzowych – Kenny Garrett dał koncert w Ostrowie. Ale jaki! Garrett po dwóch godzinach koncertu porwał publiczność pod scenę. Wcześniej suitę Komedy zagrał zespół Leszka Żądło. Koncert patronatem objęła „Gazeta Ostrowska”.    

IMG_9876_

Koncertową ucztę z saksofonem w roli głównej rozpoczął Leszek Żądło ze swoim zespołem w składzie: Leszek Kułakowski – fortepian, Piotr Kułakowski – kontrabas i Jacek Pelc – perkusja. Zespół zaprezentował suitę Krzysztofa Komedy. Muzyka skomponowana przez niepisanego patrona festiwalu do spektaklu Teatru Wybrzeże została wykonana pod koniec lat 60. Teraz przypomniał ją publiczności ze swoim zespołem Leszek Żądło, wybitna postać polskiego jazzu.

Publiczność czekała jednak tego dnia na gwiazdę. Kenny Garrett to jeden z najważniejszych współczesnych muzyków jazzowych. Niewiele przed jego występem mówił o nim organizator koncertu Jerzy Wojciechowski, tłumacząc to tym, że to na tyle znany muzyk, że nie trzeba jeszcze go „reklamować”.

Tekst i fot.: Hanna Olejnik

CAŁY TEKST W ŚRODOWYM WYDANIU „GAZETY OSTROWSKIEJ”

5 komentarzy to "To było jazzowe wydarzenie!"

 1. Krzysiek pisze:

  Oba koncerty pod względem materiału były super. Zarówno Garrett jak i Żądło „dali radę”. Szkoda tylko że nie podołali tym razem realizatorzy dźwięku ;/ Uszy odpadały – kupa hałasu.

  • Ola pisze:

   No co ty , ja też byłam i nic takiego nie słyszałam. Było normalnie, czyli OK. I wcale nie jestem kuzynką akustyka 🙂 Muzyka wszystko wynagrodziła !

   • Krzysiek pisze:

    To dlaczego Kennedy, Bona, Garbarek, Muniak, Popek czy pozostali brzmieli jak się należy a nawet lepiej a teraz dźwięk był po prostu słaby i to nie tylko moja jednostkowa opinia ale większości osób.

 2. Ola pisze:

  Kennedy przyjechał ze swoim nagłośnieniem, reszta grała na tym samym, co Garret. Ja narzekań na nagłosnienie nie słyszałam 🙂

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie