Torty z trującą „niespodzianką”

Blisko 300 osób zostało narażonych na zatrucie salmonellą podczas uroczystości ślubowania w Gimnazjum nr 1 w Ostrowie. Sprawą już zajęła się ostrowska prokuratura i sanepid. Po roku śledztwa kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze.

temida

Dokładnie 27 października 2016 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 złożyli uroczyste ślubowanie. Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek, którego skutki już pierwszego dnia odczuło 20 gimnazjalistów. Dzień później do miejscowego szpitala zaczęli zgłaszać się kolejni uczestnicy. Tort, którym zatruła się młodzież został zamówiony przez Radę Rodziców a wykonała go 59-letnia kobieta. Tym samym, naraziła na zarażenie salmonellą prawie 300 osób. Podczas słodkiego poczęstunku zatruło się salmonellą 57 osób: uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście.

Jak się miało okazać, działalność kobiety nie była zarejestrowana w ostrowskim Sanepidzie.  Ostatecznie kobieta przyznała się do winy oraz złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Ostrowska prokuratura przychyliła się do wniosku kobiety.

– W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w tym przeprowadzone opinie biegłych, prokurator przedstawił kobiecie zarzut nieumyślnego wprowadzenia szkodliwych dla zdrowia człowieka środków spożywczych – a wszystko to w wyniku nie przestrzegania zasad higieny i nie posiadania odpowiednich warunków do przechowywania żywności. Chodzi o 4 torty sprzedane przez kobietę rodzicom uczniów jednego z ostrowskich gimnazjów” – powiedział prokurator Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o skazanie kobiety. Kobieta ma zapłacić 2000 złotych grzywny oraz pokryć koszty postępowania sądowego. (olo)

 

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie