„Trójkowicze” na zjazd

Już tylko miesiąc dzieli od głównych uroczystości obchodów 60-lecia istnienia III LO połączonych z IV Zjazdem Absolwentów, które zostały zaplanowane na 12 – 13 września 2014 r. Organizatorzy nadal czekają na zgłoszenia absolwentów i zapewniają, że podczas uroczystości nie zabraknie wzruszających momentów.

 

3 lo  baner

 

– W zasadzie wszystko idzie zgodnie z misternie przygotowanym grafikiem działań. Cały czas napływają zgłoszenia. Do końca sierpnia czekamy na wpłaty za uczestnictwo w Zjeździe. Pozwoli to Komitetowi Organizacyjnemu ostatecznie zamknąć listę uczestników i precyzyjnie określić rozmiar przygotowywanej imprezy. Przygotowujemy się na dwa dni pełne wrażeń. To niezwykle trudne i odpowiedzialne przedsięwzięcie – mówi dyrektor szkoły Maria Tomalak.

– Miło jest mi zakomunikować, że Honorowy Patronat nad uroczystościami objęli: Starosta Ostrowski Paweł Rajski oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak, patronat medialny przyjęła „Gazeta Ostrowska” – dodaje dyrektor III LO.

II LO_Jadwiga i Józef Cieśla III LO_Czesława Wawrosz

 

Podwójna okazja do świętowania

W tym roku dla „trójkowiczów” okazja do spotkania będzie podwójna. 12 i 13 września świętowany będzie jubileusz 60-lecia szkoły i IV Zjazd Koleżeński. 12 września w piątek w budynku szkolnym, od godz. 15.00 – 19.00, w sali 18 działać będzie biuro zjazdowe, w którym odbywać się będzie rejestracja uczestników zjazdu, odbiór materiałów jubileuszowych. Absolwenci i goście imprezy będą mogli zwiedzić wystawy okolicznościowe albo wziąć udział w uroczystości nadania imion salom lekcyjnym zgodnie z przyjętym w szkole ceremoniałem. Na godzinę 19.00 – aż do 23.00 – zaplanowano sentymentalny koncert pod wszystko mówiącym tytułem „Absolwenci – Absolwentom”.

Sobota rozpocznie się od złożenia kwiatów na grobach zmarłych nauczycieli i uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.30 w kościele św. Antoniego. Po nabożeństwie zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie uczestników zjazdu, na schodach przed wejściem głównym do kościoła.

Po mszy zaplanowano uroczyste otwarcie Alei Absolwentów III LO, po którym odbędzie się spotkanie pokoleń w gmachu szkoły. Następnie absolwenci wyjdą na przemarsz ulicami miasta w kierunku obiektów „Stali” Ostrów, gdzie zaplanowano koncert galowy z częścią oficjalną oraz tradycyjną Biesiadę Absolwentów.

Organizatorzy przypominają, że opłata zjazdowa wynosi 100 zł. Możliwy jest udział w Zjeździe osoby towarzyszącej, która nie jest absolwentem – wpłata 85 zł.

Ostatecznym potwierdzeniem udziału w Zjeździe jest dokonanie wpłaty na podane poniżej konto: Stowarzyszenie Absolwentów III LO 63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Wojska Polskiego 17,  Bank BOŚ SA 63154011732117400103130001. Na blankiecie dowodu wpłaty należy koniecznie wpisać : Zjazd, nazwisko i imię, nazwisko panieńskie, rok ukończenia szkoły. Osoba dokonująca wpłaty przez Internet proszona jest o przesłanie potwierdzenia wpłaty w formie odbitki ksero lub skanu na adres szkoły.

Komitet Organizacyjny Zjazdu, mając na uwadze sprawy organizacyjne – zwraca się z apelem do wszystkich Absolwentów, o niezwlekanie z wpłatą do ostatecznego terminu. Szczegółowe informacje dotyczące Zjazdu na stronie internetowej szkoły: www.3liceum.pl  lub w sekretariacie szkoły.

– Znów możemy, choćby na chwilę, wrócić do czasów licealnych, na powrót zasiąść w ławkach szkolnych razem z koleżankami i kolegami, których nieraz od wielu lat nie widzieliśmy i powspominać naszych niezapomnianych profesorów, koleżanki i kolegów, którzy są jeszcze razem z nami i tych, którzy już odeszli na zawsze. Mamy nadzieję, że ożyją w pamięci najlepsze chwile, jakie przeżyliście w III Liceum, nie tylko  wspomnienia z lekcji prowadzonych przez ulubionych profesorów, ale również niezapomniane wycieczki szkolne, rajdy, zawody sportowe, zabawy i dyskoteki szkolne, a nawet prace społeczne w naszym, niestety, nie istniejącym już zakładzie patronackim czy na wykopkach. Przypomnijmy to sobie podczas jubileuszu naszej szkoły – apeluje Marek Czemplik.

Na naszej stronie internetowej www.gazetaostrowska.pl mnóstwo zdjęć z bogatej historii szkoły.

Jarosław Wardawy

 

Program obchodów Jubileuszu 60-lecia III LO

Piątek 12 września 2014r. /budynek szkolny/

15.00 – 19.00 – biuro zjazdowe – rejestracja uczestników, odbiór materiałów zjazdowych

16.00 – 17.00 – zwiedzanie wystaw okolicznościowych

17.00 – 17.30 – uroczystość nadania sali lekcyjnej 23 imienia Czesławy Wawrosz

17.30 – 18.00 – uroczystość nadania sali gimnastycznej imienia Jadwigi i Józefa Cieślów

19.00 – 23.00 – koncert Absolwenci – Absolwentom

 

Sobota 13 września 2014r.

11.00 – 15.00 – biuro zjazdowe – rejestracja uczestników, odbiór materiałów zjazdowych

11.30 – 12.45 – Uroczysta Msza Święta w kościele św. Antoniego

12.15 – 12.30 – pamiątkowe zdjęcie uczestników zjazdu (schody przed wejściem do kościoła)

12.45 – 13.00 – uroczystość otwarcia Alei Absolwentów III LO i odsłonięcie tablicy                         pamiątkowej Kazimierza Grześkowiaka (skwer przed wejściem do szkoły)

13.00 – 15.00 – spotkanie pokoleń w gmachu szkoły

15.00 – 15.30 – Przemarsz ulicami miasta z budynku szkoły do obiektów KS „Stal” Ostrów

16.00 – 18.00 – Koncert Galowy z częścią oficjalną z udziałem zaproszonych Gości

18.00 – 05.00 – Biesiada Absolwentów III LO

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie