WYBORY 2018. Trzynaście kroków Beaty Klimek

Beata Klimek – urzędująca prezydent miasta i kandydatka do reelekcji – przedstawiła dziś swój program wyborczy i pierwszych kandydatów na radnych, którzy znajdą się na listach jej komitetów do miasta i powiatu. W myśl swojego hasła wyborczego chce budować „miasto dobre dla ludzi” realizując program ujęty w „13 krokach”.

 

@1

 

Te „kroki” to 13 działów programowych, w których aż roi się od efektownych pomysłów. Spora część z nich to tematy, które pojawiały się przy tworzeniu niezrealizowanego do dziś modelu „smart city” (ławki nowej generacji, inteligentne przejścia dla pieszych). Są też pomysły ujęte w rozpatrywanym właśnie planie rewitalizacji śródmieścia (rewitalizacja deptaku, placu Rowińskiego, ulicy Wiosny Ludów), propozycje zgłaszane wcześniej przez radnych (woonerf na deptaku), czy zadania ujęte w ramach już przyznanych funduszy zewnętrznych (modernizacja stacji uzdatniania wody, oczyszczalni ścieków, poprawa retencji).

 Najbardziej spektakularne – i najdroższe w realizacji – są plany zawarte w dziale „Rekreacyjny i sportowy Ostrów”. Beata Klimek zapowiedziała zakończenie w 2 lata trwającego już projektu budowy hali widowiskowo- sportowej (ponad 30 mln zł), a po jego zakończeniu budowę aquaparku za ok. 50 mln zł. Centrum szkoleniowo – treningowe „Za parowozownią” kosztować będzie ok. 12 mln zł, 7 mln zł pochłonie dokończenie modernizacji stadionu miejskiego. Kolejny milion ma zostać wydany na gruntowna modernizację zapomnianego dziś małego basenu przy ul. Rejtana. Razem z pumptrackami (tory do sportowej jazdy rowerami), trampolinami miejskimi w miejscach publicznych, czy projektem „Aktywne podwórka” to co najmniej 100 mln zł do wydania, które mają zostać rozpisane na kilka lat.

 Beata Klimek chce stworzyć „Piękniejsze centrum miasta” między innymi poprzez wspomnianą rewitalizację deptaku, placu Rowińskiego i 23 stycznia, a także przez budowę nowych ogródków jordanowskich, gruntowną modernizację targowiska przy ulicy Głogowskiej oraz amfiteatru w Parku Miejskim.

WIĘCEJ W KOLEJNYM WYDANIU GAZETY OSTROWSKIEJ

  

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie