Ucieczka pod kontrolą – GALERIA FOTO

Funkcjonariusze straży więziennej, policji, straży pożarnej oraz grupa interwencyjna służby więziennej i pogotowie ratunkowe wzięli udział w ćwiczeniach zakładających pozorowaną ucieczkę osadzonych z ostrowskiego aresztu. Wszystko działo się w centrum miasta i na ostrowskich Piaskach, a „zbiegowie” zostali ujęci.

policja_1

Scenariusz ćwiczeń zakładał ucieczkę osadzonych z aresztu, pościg i ujęcie „uciekinierów”. Plan dokładnie opisywał wszystkie etapy ćwiczenia.

– Najpierw na teren aresztu dostały się osoby podające się za policjantów, które w rzeczywistości mają ułatwić ucieczkę osób pozbawionych wolności. Fałszywi „policjanci” wywołują na terenie aresztu pożar, ranią funkcjonariusza i uciekają razem z nimi w kierunku ulicy Piłsudskiego, a potem na Piaski – opisuje scenariusz ćwiczeń kapitan Sylwia Raszewska, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

„Uciekinierzy” dostali się na Piaski, gdzie ukryli się na terenie Stanicy Harcerskiej. Tam do akcji wkroczyły kolejne służby zaangażowane w akcję ujęcia „zbiegów”. Na miejscu powołano sztab kryzysowy.

– W akcję zaangażowani byli przedstawiciele kilku służb: straży więziennej, policji, straży pożarnej oraz grupa interwencyjna służby więziennej. Było wzywane również pogotowie ratunkowe, ponieważ jeden z policjantów został „ranny” – dodaje rzecznik ostrowskiego aresztu.

Areszt Śledczy w Ostrowie Wlkp. podlega Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Poznaniu. Jednostka przeznaczona jest dla tymczasowo aresztowanych i skazanych mężczyzn, z wyjątkiem osób zakwalifikowanych jako wymagających osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi aresztu śledczego lub zakładu karnego typu zamkniętego w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo aresztu lub zakładu, pozostających do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Prokuratury Okręgowej i Sądu Okręgowego w Koninie, Sądu Okręgowego w Kaliszu, Prokuratur Rejonowych i Sądów Rejonowych w Ostrowie Wlkp., Koninie, Kole, Kępnie, Turku, Ostrzeszowie, Krotoszynie, Kaliszu, Pleszewie i Jarocinie.  (jw)

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie