Uniwersytetowi stuknęła dekada

wi stuknęła dekada

Jubileusz 10-lecia działalności świętował w minioną sobotę, 27 maja istnienia  Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uroczystość byłą okazją do przypomnienia historii tego stowarzyszenia i uhonorowania zasłużonych osób.

Jubileusz 10-lecia 063

Obchody jubileuszu rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w kaplicy Domu Katechetycznego im. Jana Pawła II przy parafii św. Antoniego. Potem słuchacze i zaproszeni goście udali się do sali widowiskowej Ostrowskiego Centrum Kultury. W atmosferę imprezy publiczność została wprowadzona przez zespoły artystyczne działające w ramach OUTW – Koło Żywego Słowa pod kierunkiem Wielisławy Dankiewicz – Czajki, grupę „Tańczące Seniorki” pod kierunkiem Marii Wojtaszek i chór „Ostrowianki” pod dyrekcją Jana Szkudlarza. Oficjalnego powitania gości dokonał prezes OUTW Józef Kozan. Na sali obecni byli m.in. przedstawiciele dziesięciu uniwersytetów trzeciego wieku z całej Wielkopolski. Jak poinformowano podczas części oficjalnej OUTW za swoją bardzo aktywną działalność otrzymał czek na 13 tysięcy złotych z przeznaczeniem na umożliwienie słuchaczom zwiedzenia Warszawy. Skorzystają z tej możliwości  członkowie kół artystycznych, w sumie około 150 osób. Specjalne certyfikaty otrzymało 70 osób, które przez całe dziesięć lat były aktywnymi członkami OUTW.  Tytuły honorowych członków Uniwersytetu przyznano Zenonowi  Kłopockiemu i Tadeuszowi Sarnowskiemu. Ponadto wręczono 25 podziękowań ze statuetkami, a siedmioro słuchaczy, którzy ukończyli 80 lat otrzymali tytuł „Seniora – Jubilata 80”. W trakcie jubileuszowej  gali redaktor naczelny „Gazety Ostrowskiej” Jarosław Wardawy przeprowadził na scenie OCK wywiad z prezesem Józefem Kozanem. Dotyczył on działalności Uniwersytetu na przestrzeni minionych dziesięciu lat. Po złożeniu życzeń przez delegacje samorządów i stowarzyszeń przed gmachem OCK wykonano okolicznościowe jubileuszowe zdjęcie. Po części towarzyskiej odbył się koncert zatytułowany „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”. Warto dodać, że na 10-lecie OUTW wydano specjalną publikację, która bardzo szczegółowo  przedstawia dorobek tego  najliczniejszego i najprężniej działającego, stowarzyszenia  w mieście. Trafiła ona do rąk każdego uczestnika jubileuszowych uroczystości.

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie