W najnowszej GAZECIE najbardziej OSTROWSKIEJ między innymi:

jedynka_05_09

Mediateka już otwarta

Kosztem niemal 6 milionów złotych – z czego aż 85 % stanowi dotacja unijna – swoje podwoje otworzyła ostrowska Mediateka. To zupełnie nowa propozycja kulturalna, adresowana zarówno dla młodych, jak i wytrawnych konsumentów kultury.

 

Rowerem miejskim na Piaski

Od poniedziałku mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać z dwóch nowych stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego zlokalizowanych na Piaskach i przy Kozim Borku. Do dyspozycji użytkowników oddano też 16 nowych rowerów.

 

Diecezjalne święto plonów

Diecezjalno – gminne dożynki odbyły się w niedzielę, 2 września w Odolanowie. Miejscem uroczystości dziękczynienia był Park Natury przy ulicy Bartosza.

 

Kolejarz z krwi i kości

Istniejąca przy zakładzie PKP Cargo Tabor Izba Tradycji Kolejowej jest jedną z nielicznych tego typu placówek w kraju. Jej pomysłodawcą i twórcą był znany nie tylko w Ostrowie pasjonat Marek Płóciennik. Choć od ponad roku nie ma go już z nami, to pozostawił po sobie bardzo trwały ślad.

 

„Zielone światło” dla likwidacji CRK

Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego dała „zielone światło” do likwidacji Centrum Rozwoju Komunalnego, powstałego w miejsce Holdikomu. Nie wiadomo jednak kiedy i jak miało by to nastąpić, ani tak naprawdę czy do tego w ogóle dojdzie. Zadecyduje o tym nowa rada, wybrana po październikowych wyborach.

 

Karp w roli głównej

Na „Dni Karpia” złoży się ponad 60 wydarzeń, odbywających się przez 11 weekendów od września do listopada. To między innymi rajdy, zawody wędkarskie, spacery z ornitologiem, a także cykl wielkiego rybnego ucztowania pod hasłem „Ryba do syta”, podczas którego będzie można skosztować rozmaitych rybnych dań.

„Dzikie Bażanty” pokonały „Wściekłe Cebule”

Pod tak egzotycznie brzmiącymi nazwami kryły się zespoły piłki ręcznej dziennikarzy z Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza, które w miniony piątek rozegrały zacięte spotkanie w hali Kalisz Arena. Wynik nie był oczywiście najważniejszy, ale miło nam powiedzieć, że drużyna z Ostrowa zrewanżowała się za zeszłoroczną porażkę, tym razem wygrywając 7:4.

 

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018:

Komitety zarejestrowane

Państwowa Komisja Wyborcza zakończyła rejestrację komitetów wyborczych ubiegających się o mandaty do rad miejskich, powiatowych i sejmików wojewódzkich. Przedstawiamy pełna listę zarejestrowanych komitetów oraz niektórych znanych nam kandydatów. 

Szkoła bez zadań domowych

Kandydujący na Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Łukasz Mikołajczyk przedstawił część swojego programu wyborczego poświęconego edukacji.

Młodzi idą do wyborów

Kolejny komitet wyborczy zgłasza chęć ubiegania się o mandaty w zbliżających się wyborach samorządowych. Zarejestrowany został KWW Wszyscy dla Ostrowa, stworzony między innymi przez młodych, ostrowskich członków i sympatyków Nowoczesnej.

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie