W najnowszej Gazecie Ostrowskiej między innymi

 

POWIAT: „Trójprzymierze” w powiecie

Paweł Rajski jednogłośnie został wybrany na trzecią kadencję Starostą Powiatu Ostrowskiego. Zanim jednak tak się stało, doszło do zasadniczych zmian w układzie sił w Radzie Powiatu Ostrowskiego. Kosztem zawieszenia członkostwa w partii radnych – członków Platformy Obywatelskiej, powstał klub radnych „Samorządny powiat”, który wspierany będzie przez radnych z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko wskazuje, że zawarta wbrew wyraźnemu stanowisku władz PO nieformalna koalicja z PiS-em skończy się dla tych radnych wyrzuceniem z Platformy. 

 

Ratunkowy komfort w Michałkowie 

Kosztem niemal 8 milionów złotych oddano do użytku w piątek, 16 listopada, na lotnisku w Michałkowie pod Ostrowem Wielkopolskim, nowoczesną bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja to modelowy przykład dobrej współpracy rządu ze wszystkimi szczeblami samorządu. Budowa została bowiem sfinansowana dzięki porozumieniu aż 94 samorządów; od szczebla wojewódzkiego, przez powiaty, miasta, po gminy. Mimo to, na uroczystość nie została zaproszona zdecydowana większość samorządów partycypujących w kosztach.

 

MIASTO: Bez niespodzianek w Radzie Miejskiej

W poniedziałek 19 listopada po raz pierwszy zebrała się nowa Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego. Radni i prezydent miasta złożyli ślubowanie, wybrano też kierownictwo rady. Zgodnie z przewidywaniami przewodniczącym rady został ponownie Jarosław Lisiecki. 

 

„Burza mózgów” według Biedronia

To było niezwykłe – jak na standardy politycznego, jak by nie było, mitingu – spotkanie. Robert Biedroń nie tyle przyjechał do Ostrowa by podzielić się swoim pomysłem na zupełnie nowe ugrupowanie polityczne, co by posłuchać i porozmawiać z  jego uczestnikami. Nadkomplet publiczności bardzo aktywnie uczestniczył w tej „burzy mózgów”. Spotkanie zakończyło się sformułowaniem postulatów, które zostaną przedstawione na spotkaniu założycielskim nowego ugrupowania Biedronia.

 

Komunalne roszady

Jan Grześkowiak, dotychczasowy prezes CRK ENERGIA został nowym prezesem Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Tym samym,  ze stanowiskiem pożegnał się  – po raz kolejny – Marian Kupijaj. Z kolei na stanowisko prezesa CRK ENERGIA powołano Artura Dembnego.

 

Styl i uroda królowały na wybiegu

VI Ostrowski Festiwal Stylu i Urody odbył się w niedzielę, 18 listopada, sali sportowej Zespołu Szkół Usługowych. Impreza była, jak co roku, wielkim świętem mody. Przyciągnęła wielu mieszkańców, którzy mieli okazję obejrzeć ciekawe kolekcje i poznać najnowsze trendy.

 

Najlepsi informatycy

W Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Informatyczny. Patronat honorowy nad konkursem objął poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Ławniczak.

 

KULTURA : „Echo”, czyli jedna wielka rodzina

Chór Męski ,,Echo” obchodził 95. rocznicę swojego założenia. Jubileuszowy koncert w Forum Synagoga był okazją do przypomnienia jego historii, życzeń i gratulacji oraz wręczenia wyróżnień zasłużonym członkom.

 

GMINA OSTRÓW WIELKOPOLSKI : Sztandar zobowiązuje

 Szkoła Podstawowa im. Orła Białego we Wtórku ma swój sztandar,  ufundowany przez rodziców uczniów. Uroczyste poświęcenie i przekazanie odbyło się w sali wiejskiej. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawił ks. kanonik Jerzy Kaniewski.

 

GMINA PRZYGODZCIE : Pokadencyjny raport z Przygodzic

W piątek 16 listopada upłynęła siódma kadencja organów samorządu terytorialnego. Ostatnia, która trwała 4 lata. Nowa rada oraz wójt, będą zarządzać do listopada 2023 roku.

 

GMINA NOWE SKALMIERZYCE : Tablica na niepodległość

Wydanie okolicznościowego kalendarza, rozdawanie mieszkańcom flag powstańczych przez harcerzy, a także poświęcenie i odsłonięcie specjalnej tablicy pamiątkowej – to tylko niektóre punkty odchodów Święta Niepodległości w Gminie Nowe Skalmierzyce.

 

GMINA ODOLANÓW: Odpust w Święto Niepodległości

Wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego rozpoczęły się uroczystości obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Odolanów. 
Uroczystości połączone były z odpustem ku czci Świętego Marcina oraz oficjalnym zakończeniem remontów na terenie kościoła i parafii.  

 

GMINA SIEROSZEWICE : Święto Niepodległości w Ołoboku

Mieszkańcy Ołoboku uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św., złożenie kwiatów pod pomnikiem i okolicznościowa akademia złożyły się na te obchody.

 

GMINA RASZKÓW : Nagrody dla najlepszych

Już po raz trzeci zostały wręczone stypendia dla uzdolnionych uczniów w gminie Raszków. Podczas uroczystości w dniu 14 listopada br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie – Jacek Bartczak, Burmistrz Gminy i Miasta Raszków wspólnie z Andrzejem Matybą Przewodniczącym Rady Gminy i Miasta Raszków uhonorowali 17 gimnazjalistów, którzy w roku szkolnym 2017/2018 uzyskali średnią ocen 5,3 i wyżej.

 

RELIGIA : 25-lecie Diecezjalnego Studium Organistowskiego

– Organista ma być wzorowym chrześcijaninem i katolikiem – mówił ks. biskup Stanisław Napierała, który przewodniczył Mszy św. z okazji 25-lecia Diecezjalnego Studium Organistowskiego im. św. Cecylii w Kaliszu.

 

… i wiele więcej

 

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie