W najnowszej środowej GAZECIE OSTROWSKIEJ między innymi:

 

Jest śledztwo w sprawie przetargu na halę
Jak ustaliła Gazeta Ostrowska, zostało wszczęte śledztwo dotyczące nieprawidłowości przy organizacji i przebiegu przetargu na wykonanie hali widowiskowej w Ostrowie Wielkopolskim. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Sieradzu, a zainicjowało je zawiadomienie pisemne złożone przez jednego z radnych miejskich. Okoliczności przetargu zbada również, Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

Trzy nowe oddziały szpitalne
W nowym skrzydle szpitala w Ostrowie Wielkopolskim uroczyście otwarto Oddział Chirurgii Dziecięcej i Traumatologii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci oraz Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń.

WYBORY 2018 – Grzeszczyk na targowisku
Damian Grzeszczyk, kandydat na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Koalicji Obywatelskiej PO-Nowoczesna, rozmawiał z ostrowianami na targowisku miejskim przy ulicy Głogowskiej. Oprócz wręczania ulotek i gadżetów, było miejsce na wymianę poglądów i pomysłów.

WYBORY 2018 – Entuzjazm kontrolowany
Łukasz Mikołajczyk, kandydujący na urząd prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, zaprezentował kandydatów z list Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku, miasta i powiatu ostrowskiego. Prezentacja kandydatów połączona była z konwencją programową i do złudzenia przypominała partyjny wiec sympatyków PiS. Wejścia strzegło trzech ochroniarzy, którzy dokładnie lustrowali każdego wchodzącego, by nikt postronny nie zakłócił partyjnego entuzjazmu.

WYBORY 2018 – Lewica popiera, ale szyldu nie daje
Ostrowska lewica ponownie poparła Beatę Klimek w wyborach na prezydenta miasta, ale bez szyldu partyjnego. SLD nie wystawia własnych list wyborczych ani do miasta, ani do powiatu. Kandydaci lewicy znaleźli się na listach komitetu Beaty Klimek.

WYBORY 2018 – Nowe PSL idzie na wybory
Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało oficjalnie swoich kandydatów Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i Rady Powiatu Ostrowskiego. Na listach jest sporo nowych, młodych twarzy i bodaj najwięcej spośród wszystkich komitetów, kobiet.

Wojewódzka nagroda dla ostrowskiego nauczyciela
Paweł Sobczak, nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim zwyciężył w wojewódzkim konkursie zdobywając tytuł „Wielkopolski Nauczyciel Roku”.

Siatkówka ponad podziałami – FOTORELACJA
Reprezentanci czterech kandydatów na prezydenta miasta i kilkudziesięciu kandydatów na radnych miejskich i powiatowych zagrali w wyjątkowym meczu siatkówki z drużyną złożoną z ostrowskich dziennikarzy Tv Proart i Gazety Ostrowskiej. Za zebrane od uczestników datki zostanie zakupiony sprzęt dla szpitalika dla przewlekle chorych dzieci.

GMINY:
GMINA OSTRÓW: “Dobry Początek” dla przyszłych mam
W Gminie Ostrów Wielkopolski rusza innowacyjny program skierowany dla kobiet w ciąży. „Dobry Początek” to zarówno kompendium wiedzy jak i pomoc rzeczowa. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

GMINA RASZKÓW: Sportowy jubileusz
W niedzielne przedpołudnie 9 września 2018 roku Raszkowski Ludowy Klub Sportowy Tenisa Stołowego Ochman Raszków obchodził swój jubileusz 45-lecia istnienia. Spotkanie w hali sportowo – widowiskowej w Raszkowie było okazją do uhonorowania zawodników, działaczy, sponsorów i samorządowców, którzy w ciągu ostatnich 45 lat przyczynili się do rozwoju tej dyscypliny na terenie Gminy i Miasta Raszków.

GMINA PRZYGODZICE: Roztańczony jubileusz
Swoją dotychczasową działalność podsumowali w sobotę „Kosynierzy” z Jankowa Przygodzkiego. Zaledwie pięć lat wystarczyło, by i ten zespół odniósł rodzimy sukces i zaskarbił sobie sympatię publiczności w całej gminie Przygodzice.

FELIETON: Wyborcze marzenia – czyli będzie dobrze i jeszcze lepiej
Ludzie, aby tylko jakoś dotrwać do tych wyborów samorządowych! No bo przecież, czytając obietnice wyborcze, po wyborach będzie już w naszym Ostrówku kochanym tak pięknie, jak chyba nie ma w żadnym mieście w Polsce.

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie