W najnowszej, środowej GAZECIE OSTROWSKIEJ między innymi :

jedynka_09_12
Kto maluje na ostrowskich murach nazistowskie symbole?
Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie rozpowszechniania i nawoływania do totalitaryzmu i nawoływania do nienawiści. Chodzi o pojawiające się ostatnio często napisy i symbole o treściach nazistowskich, malowane przez nieznanego dotąd sprawcę.
 
Ostrów, który nie powstał
Kilkanaście projektów i wizualizacji obiektów w Ostrowie Wielkopolskim, które z różnych powodów nie powstały można oglądać na wystawie w n-klubie. To pierwsza część ciekawego przedsięwzięcia zaproponowanego przez nieformalną grupę Archi – bunt, złożoną z architektów, plastyków i innych ludzi, którym zależy na estetyce miasta.
 
Przełomowa inwestycja
-Ta inwestycja to prawdziwy skok cywilizacyjny szkolnictwa zawodowego w Ostrowie – mówił we wtorek podczas otwarcia Centrum Kształcenia Praktycznego Marek Wojtasz dyrektor Zespołu Szkół Transportowo- Elektrycznych, któremu formalnie podlega CKP. I nie przesadził ani trochę.
 
Nowa „miejscówka” dla gminnej kultury
Dobiega końca remont budynku po byłym przedszkolu w Gorzycach Wielkich. Od października będzie to filia Gminnego Ośrodka Kultury.
 
„Konwój wstydu” w Ostrowie i o Ostrowie
Kolejny tzw. „konwój wstydu” dotarł do Ostrowa Wielkopolskiego. Nie obyło się bez podawania podobnych przykładów dotyczących ostrowskiego samorządu.
 
Ostrów czytał Żeromskiego
Po raz siódmy Ostrów Wielkopolski wziął udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tym razem, w roku 100-lecia odzyskania niepodległości, „na tapetę” wzięto „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
 
WYBORY 2018: Grzeszczyk dla uczniów
Odciążenie uczniowskich tornistrów, wprowadzenie mundurków szkolnych – ale tylko tam gdzie będą tego chcieli rodzice i dyrekcja szkoły, wyrównanie liczebności klas w ostrowskich szkołach. To tylko niektóre pomysły Damiana Grzeszczyka na poprawienie funkcjonowania ostrowskiej oświaty.
 
Mikołajczyk: więcej biesiad dla seniorów
Łukasz Mikołajczyk chce klubu seniora w każdej części miasta i osobnego budżetu obywatelskiego dla seniorów. Między innymi po to, by wprowadzić więcej… biesiad, których – zdaniem kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowa – wciąż jest w naszym mieście zdecydowanie za mało.
 
KULTURA:
Muzyka Chopina zabrzmi w Ostrowie i Antoninie
Wielkimi krokami zbliża się kolejny Festiwal „Chopin w barwach jesieni”. Tym razem, zamiast redakcyjnej zapowiedzi, oddajemy głos wybitnemu fachowcowi. Bo któż lepiej, niż Jan Popis, zaprosi na tę duchową ucztę z muzyką na najwyższym światowym poziomie?
 
DODATEK HISTORYCZNY – Olimpiada za drutami
Wstrząsające wspomnienia ostrowianina, który uczestniczył w zawodach „zawodach sportowych” w obozie jenieckim w czasie II Wojny Światowej
 
Oraz
– obszerny serwis sportowy
– nowi na świecie: zdjęcia noworodków
– cotygodniowy felieton
– rozmaitości: fotka z dymkiem, plusy i minusy
– odbędzie się: dzień po dniu – zapowiedzi najciekawszych imprez kulturalnych

 

 

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie