W niedzielę na wybory uzupełniające

W niedziele 29 marca część ostrowian znowu pójdzie na wybory samorządowe. Do urn pójdą mieszkańcy okręgu wyborczego nr 11, gdzie spośród czworga kandydatów zostanie wybrany radny, który obejmie mandat zwolniony przez obecnego posła Przemysława Krysztofiaka.

Sieradzkapoziom

O mandat po Przemysławie Krysztofiaku powalczy czworo kandydatów. Pierwszą z nich jest Joanna Sieradzka (Platforma Ostrowska). To niesłusznie zwolniona z pracy – jak uważa sąd – pracownica Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego, która zaskarżyła do sądu tę decyzję. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim uznał zwolnienie Joanny Sieradzkiej  za całkowicie bezzasadne. Sąd dopatrzył się w zwolnieniu dyskryminacji z powodu przekonań politycznych, nakazując wypłacenie przez miejską spółkę odszkodowania i natychmiastowe przyjęcie kobiety z powrotem do pracy.

Jej konkurentem będzie Marian Kocik (Razem dla Osiedla), były członek zarządu powiatu ostrowskiego z ramienia lewicy. Trzecim kandydatem jest Dariusz Grzybkowski (Prawi i Gospodarni) – osoba związana z Księgarnią Niezależną i Klubem Gazety Polskiej. Do rady kandyduje też Elżbieta Grocholska (Przyjazny Ostrów), pracująca w służbie zdrowia.

Mieszkańcy głosować będą w dwóch lokalach wyborczych – w OZC i w Przedszkolu nr 15.

OKRĘG WYBORCZY NR 11

Ostrowski Zakład Ciepłowniczy S. A., ul. Wysocka 57

Kazimierza Frąszczaka, Ignacego Jana Paderewskiego nr 1-23 (nieparzyste) i nr 2-14 (parzyste), marszałka Józefa Piłsudskiego od nr 81 (nieparzyste do końca), Strzelecka od nr 91 (nieparzyste do końca) i od nr 114 (parzyste do końca), Wysocka od nr 41 (obie strony do końca).

Przedszkole Nr 15, ul. Szkolna 26

Komuny Paryskiej nr 1-14 (obie strony), Szkolna od nr 13 (obie strony do końca).

Przypomnijmy, że 1 marca nową radną została Teresa Burkietowicz. W wyborach uzupełniających w okręgu nr 9 zdobyła 116 głosów. Wystartowała ona z Komitetu Wyborczego Beaty Klimek Przyjazny Ostrów. W pokonanym polu zostawiła Mariana Łakomego z komitetu Prawi i Solidarni (62 głosy) oraz Mirosława Wodniczaka z komitetu Platforma Ostrowska (30 głosów). Burkietowicz została zaprzysiężona na ostatniej sesji Rady Miejskiej. (jw)

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie