W Wielkopolsce bez zmian. W Sejmiku rządzić będzie porozumienie KO-PSL

Przez kolejnych pięć lat Sejmikiem Wielkopolskim rządzić będzie porozumienie Koalicji Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.  W poniedziałek po południu uzgodniono szczegóły koalicji KO – PSL.

 

W Wielkopolsce jest ponownie porozumienie KO-PSL. Foto: Facebook  

 

Jak informuje marszałek Marek Woźniak, „negocjacje nigdy nie były łatwe, ale były oparte o dobre wspólne doświadczenia”.

– Mamy wszystkie konieczne uzgodnienia, by w najbliższy piątek – podczas I Sesji Sejmiku kadencji 2018 – 2023, przystąpić do powołania sejmikowego prezydium i zarządu województwa – napisał w mediach społecznościowych marszałek.  

To właśnie Marek Woźniak jest kandydatem koalicji na marszałka,  jak w poprzedniej kadencji. Koalicyjne porozumienie zakłada również, że na stanowiskach wicemarszałków pozostaną radni PSL: Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski. Strony uzgodniły ponadto,  że pozostałe dwa miejsca w zarządzie przypadną Koalicji Obywatelskiej, także funkcja przewodniczącego sejmiku.

Koalicja KO-PSL będzie miała 22 mandaty w 39-osobowym sejmiku wielkopolskim. (jw)

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie