Walec przejechał po Ostrovii

Tak wysokiej porażki piłkarze Ostrovii nie zanotowali od kilku lat. W piątek ekipa Konstanciaka przegrała na wyjeździe w Kleczewie aż 0:7. Czy zatem poszczególni piłkarze zapomnieli, że gra w biało-czerwonych pasiakach obliguje do ambitnej postawy na murawie?

ostrovia

Tym razem ostrowski zespół wystąpił bez kontuzjowanego Dariusza Reyer. Jednak brak tego bardzo dobrego zawodnika nie jest żadnym usprawiedliwieniem fatalnej gry ostrowian. Worek z bramkami, jak się później okazało, w 5. minucie rozwiązał Tomasz Kowalczuk. Od tego momentu gospodarze bezlitośnie punktowali ostrowian. Zespół Konstanciaka najlepszą sytuację miał w 8. minucie. Wówczas strzelał Grzegorz Wachowiak, ale jego strzał z bliskiej odległości na rzut rożny zdołał wybić bramkarz miejscowych. W drugiej połowie strzały w światło bramki oddali: Damian Michalski i Marek Szymanowski.

Sokół Kleczew – Ostrovia 1909 7:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Kowalczuk (5 karny), 2:0 Sebastian Śmiałek (20), 3:0  Arkadiusz Bajerski (32), 4:0 Arkadiusz Bajerski (65), 5:0 Jakub Antosik (82), 6:0 Jakub Antosik (90), 7:0 Tomasz Kowalczuk (90),

Ostrovia 1909: Wronecki – Wachowiak (64′ Kucharski), Błaszczyk, Wiącek, Krawczyk, Szymanowski, Rusek, Michalski, Janoś (72′ Adamski), Kaczmarek (46′ Jóźwiak), Perz (80′ Sipurzyński).

W znacznie lepszych humorach po 32. kolejce byli natomiast kibice Centry. Team Marka Wojtasiaka na własnym boisku aż 5:1 pokonał Tarnovię. Zespół Centry przystąpił do tego spotkania w osłabionym zestawieniu, ale po raz kolejny pokazał swój charakter. Od początku meczu inicjatywa była po stronie gospodarzy, którzy stworzyli kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. Jednak dopiero w 26. minucie zdobyli bramkę, a dokładnie Dawida Kuczyńskiego. Jak się miało okazać, ten zawodnik w siatkę rywali trafiał jeszcze dwukrotnie. Ostrowianie ostatecznie pokonali rywali aż 5:1.

Centra Ostrów Wielkopolski – Tarnovia Tarnowo Podgórne  5:1

Bramki: 1:0 Dawid Kuczyński (26), 2:0 Dawid Kuczyński (28), 3:0 Dawid Kuczyński (30), 4:0 Dawid Kuczyński (49), 5:0 Dmytro Rodin (65), 5:1 Artur Grządzielewski (75),

Centra: Żółtek, Lewandowski, Piróg, Adamiak, Sikora, Rodin, Strączkowski, Mirzyński (62`Płokarz), Józefiak (58`Żmija), Kuczyński, Sz. Kucharski (85`Filipiak).

32. kolejka

Sokół Kleczew – TP Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski  7-0

Bramki: Tomasz Kowalczuk (5 karny), Sebastian Śmiałek (20), Arkadiusz Bajerski (32), Arkadiusz Bajerski (65), Jakub Antosik (82), Jakub Antosik (90), Tomasz Kowalczuk (90), Centra Ostrów Wielkopolski

Tarnovia Tarnowo Podgórne  5-1

Bramki: Dawid Kuczyński (26), Dawid Kuczyński (28), Dawid Kuczyński (30), Dawid Kuczyński (49), Dmytro Rodin (65), — Artur Grządzielewski (75),

Jarota Hotel Jarocin – Pogoń Mogilno  2-1

Bramki: Jędrzej Ludwiczak (75), Michał Grobelny (87), — Emile Thiakane (90 karny),

Nielba Wągrowiec – Victoria Września  1-2

Bramka: Patryk Polak (45), — Paweł Zieliński (9), Jakub Groszkowski (87),

Sparta Brodnica – Chełminianka Chełmno  4-2

Bramki: Mateusz Wiśniewski III (8), Krzysztof Kretkowski (47), Satoki Yoneda (72), Satoki Yoneda (81), — Kamil Czyżniewski (58), Wojciech Ernest (68),

Start Warlubie – Włocłavia Włocławek  1-0

Bramka: Przemysław Sulej (16),

Unia Solec Kujawski – Polonia Środa Wielkopolska  1-2

Bramki: Łukasz Nowak (90), — Adrian Olczyk (65), Michał Górzyński (76),

Wda Świecie – Warta Poznań  0-1

Bramka: — Adam Durowicz (13),

Lech II Poznań – Unia Swarzędz  0-1

Bramka: — Mateusz Molewski (43),

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.