Walk Away w Ostrowie – mamy wejściówki na koncert i na afterparty !

Walk Away z gościem – Deanem Brownem. Koncert już w piątek, 23 października, w ramach cyklu ,,Jazz w Muzeum”. My dla naszych czytelników mamy wejściówki na koncert. A po koncercie zapraszamy na afterparty  – koncert zespołu Grube Ryby w pobliskim Fanaberia Art Clubie, również z udziałem Walk Away. 

42_walk_away

Zespół powstał w 1985 r. z inicjatywy Krzysztofa Zawadzkiego, perkusisty, studenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. W pierwszym składzie zespołu grali też: wibrafonista Bernard Maseli, saksofonista Adam Wendt, kontrabasista Jacek Niedziela oraz pianista Zbigniew Jakubek. Już po kilku miesiącach prób zespół zdobył I nagrodę na międzynarodowym  festiwalu ,,Jazz nad Odrą” oraz główną nagrodę Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Walk Away zagrał też podczas Jazz Jamboree 85, a w dorocznej ankiecie miesięcznika Jazz Forum zdobył tytuł ,,nowej nadziei”. Od tego momentu Walk Away rozpoczął profesjonalną karierę, koncertując w klubach i na festiwalach  na całym świecie. W 1988 r. zaczęli współpracę z Urszulą Dudziak (która potrwa do 1995). Pierwszą dekadę działalności Walk Away podsumowuje albumem „F/X”; w nagraniu biorą udział światowe gwiazdy. W 1996 r. z zespołu odchodzą Maseli i Jakubek – Walk Away działa teraz jako kwartet z Januszem Skowronem na klawiszach. W rok później ruszają w trasę z Randym Breckerem i nagrywają „Changes”. W 1998 r. koncertują z saksofonistą Billem Evansem i gitarzystą Deanem Brownem, rejestrują materiał na płytę „Night Life”. Przez te lata w zespole są roszady dotyczące składu. W 2010 r. następuje reaktywacja starego składu (Zawadzki, Maseli, Grabowy, Wendt, Jakubek).

Tuż po zakończeniu koncertu WALK AWAY w ramach cyklu Jazz w Muzeum zapraszamy wszystkich fanów jazzu (i nie tylko) na AFTERPARTY z udziałem muzyków tej legendarnej formacji. Artyści już zapowiedzieli swoją obecność w Fanaberia Art Clubie, dlatego koncert Grubych Ryb rozpoczniemy dopiero po zakończeniu koncertu Walk Away w kinie „Komeda”. Jam session niewykluczone 🙂
UWAGA – istnieje możliwość rezerwacji miejsc przy stolikach. Zainteresowanych prosimy o kontakt przez Facebooka klubowego.

(oprac. na podstawie materiałów organizatora)

Zespół zagra 23 października w Ostrowie w ramach koncertowego cyklu ,,Jazz w Muzeum”. Na scenie zobaczymy : Krzysztofa Zawadzkiego – perkusja, Zbigniewa Jakubka – keyboard, Bernarda Maseli – KAT midi controler, Tomasza Grabowy – gitara basowa, Adama Wendta – saksofon tenorowy oraz gościa specjalnego Deana Browna – gitara. Początek koncertu o godz. 19. Bilety w cenie 50 i 40 zł do nabycia w kasie Kina Komeda. Koncert organizuje Stowarzyszenie ,,Jazz w Muzeum”.


 

Dla naszych czytelników mamy wejściówki na koncert. Dostaną je te osoby, które jako pierwsze w piątek, 23 października, w godz. od 10 do 11, zadzwonią do naszej redakcji i powiedzą hasło ,,WALK AWAY”.   

walk

 

 

 

 

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie