Warsztaty o zdrowiu

,,W zdrowym ciele – zdrowy duch’’ – takie hasło towarzyszyło słuchaczom Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy udali się na Warsztaty Zdrowia do Rabki Zdrój. Był to już kolejny wyjazd z tego cyklu.

outw2

Już po raz trzeci słuchacze Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w Warsztatach Zdrowia. Tym razem udano się do Rabki. Poprzednie wyjazdy zorganizowane zostały do leżących nad polskim morzem: Świnoujścia i Ustki. W tym roku grupa 35 słuchaczek i słuchaczy spędziła wolny czas w Rabce. Każde z tych miejsc klimatycznie i krajobrazowo było inne, ale dzięki temu uczestnicy poznali piękne zakątki naszego kraju, oddychali powietrzem morskim i górskim a także wędrowali po pięknych przyrodniczo szlakach. Rabka-Zdrój leży na granicy dwóch pasm górskich: Gorców i Beskidu Wyspowego u ujścia potoków Poniczanki  i Słonki do rzeki Raby. Nad doliną górują Luboń Wielki i Turbacz. Dziesięciodniowy pobyt w Rabce obejmował dietę bez białka zwierzęcego i bez cukru. Spożywano kasze, warzywa i owoce. Ponad to uczestniczono w różnego rodzaju zajęciach ruchowych takich jak: gimnastyka, joga, aerobic oraz spacery z kijkami po górskich szlakach. Przed obiadem były wędrówki na Królewską Górę i pod Krzywań, na Wzgórze Bania i Wzgórze Grzebień.Ze szczytów widać było Babią Górę i Luboń Wielki oraz pięknie położoną w dolinie Rabkę. Grupa ostrowian zwiedziła największy w Polsce Skansen Kolejnictwa w Chabówce, kąpała się w Termach Chochołowskich, podziwiała Giewont z Zakopanego i spacerowała po Krakowie. –   Zdrowy styl życia oparty na odpowiednim odżywianiu i aktywności fizycznej jest drogą do uzyskania energii i radości, które powodują, że człowiek ma więcej siły, żeby pokonywać trudności i podejmować codzienne czynności i działania. Ćwiczenia  i dieta muszą być ze sobą związane, kiedy chcemy uzyskać satysfakcjonujące nas efekty: zdrowie, kondycję, odpowiednią wagę ciała czy dobre samopoczucie.  Wszystkie wymienione elementy zdrowego stylu życia oferują właśnie Warsztaty Zdrowia. Ugruntowanie świadomości o roli dobrej kondycji fizycznej i psychicznej na nasze zdrowie, mobilizuje do kontynuowania spotkań się na Piaskach – Szczygliczce, by w grupie przyjaciół, poćwiczyć i wzajemnie mobilizować się do spacerów, jazdy na rowerze czy pływania, bo każdy rodzaj aktywności fizycznej jest lekarstwem dla naszego organizmu – powiedziała organizator wypraw, Maria Wojtaszek.

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie