Warsztaty taneczne „Gwiazdy”

Jak co roku w sierpniu, Grupa Baletowa „Gwiazda” szlifowała formę podczas warsztatów tanecznych, które w tym roku odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym „Cegiełki” w Szklarce Myślniewskiej. Uczestniczki wróciły do domów pełne wrażeń, z nowymi choreografiami i umiejętnościami, nad którymi pracowały pod okiem najlepszych fachowców. 

 Gwiazda 2

Foto: Zajęcia z doświadczonymi tancerzami to wielka przygoda dla młodych tancerek 

Warsztaty odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym „Cegiełki” w Szklarce Myślniewskiej. Uczestniczki wróciły do domów pełne wrażeń, z nowymi choreografiami i umiejętnościami, nad którymi pracowały pod okiem najlepszych fachowców.  W tym roku Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” zaprosiło do współpracy tancerzy: Mateusza Wójcika (step irlandzki), Karola Drzewoszewskiego (step amerykański), Annę Sobczak (taniec nowoczesny, funky jazz) i Agatę Judkowiak (jazz, taniec współczesny) oraz specjalistów od akrobatyki: Rafała Suligę i Laurę Kapitaniak. Zajęcia taneczne i sportowe prowadziły również: Weronika Pilarczyk i Patrycja Stendera, która – jako kierownik Grupy Baletowej „Gwiazda” – koordynowała wszelkie działania artystyczne. Nie zabrakło również troskliwej opieki wychowawców, w których role wcielili się rodzice uczestniczek.

W planie zajęć znalazły się: step irlandzki i amerykański, taniec nowoczesny, współczesny, klasyczny, jazz i ćwiczenia z akrobatyki. Dzień rozpoczynał się od porannej rozgrzewki i biegania w leśnej scenerii. Warsztaty sprzyjały integracji wszystkich grup „Gwiazdy”, które w roku szkolnym nieczęsto mają okazję do wspólnych spotkań. Niewątpliwą atrakcję pobytu stanowił tradycyjny już konkurs na najciekawsze stylizacje, w którym starsze dziewczynki prześcigały się w pomysłach na przebranie dla młodszych koleżanek.

Warsztaty trwały od 13 do 18 sierpnia i zakończyły się prezentacją nowych układów tanecznych podczas spotkania z rodzicami. Zajęcia były współfinansowane ze środków Gminy Miasta Ostrów Wielkopolski oraz firm prywatnych: firmy „Lazur”  oraz Miejskiego SPA OD’NOVA. (jw)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie