We Wtórku coś dla ducha i dla ciała – GALERIA

Ponad 700 osób – dzieci i dorosłych – doskonale bawiło się podczas przygotowanego przez Radę Sołecką wsi Wtórek Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Wcześniej większość  z nich wzięła udział w uroczystej procesji z okazji święta Bożego Ciała.

WTÓREK_2

Procesja Boże Ciała rozpoczęła się Mszą Świętą odprawiona w samo południe przy sali wiejskiej. Następnie wierni przeszli szlakiem czterech ołtarzy zlokalizowanych przy krzyżu przy ul. Nowej, figurze Matki Boskiej przy ul. Środkowej, ul. Zielonej i przy Sali wiejskiej.

Krótko po zakończeniu procesji radny gminny i jednocześnie sołtys Wtórku Ryszard Ryfa zaprosił wszystkich na Piknik Rodzinny. Zwłaszcza dzieci mogły liczyć w trakcie pikniku na moc wrażeń. Wszystkie atrakcje, jak na przykład dmuchane zamki i zjeżdżalnie były tego dnia bezpłatne, z czego dzieci skwapliwie skorzystały. Milusińscy chętnie brali też udział we wtórkowskiej wersji „Mam talent”, w której prezentowali swoje rozmaite uzdolnienia.

Również dorośli nie mogli narzekać na nudę. Członkowie Rady Sołeckiej z uśmiechem na twarzy musieli się poddać malowaniu twarzy przez dzieci. Na wszystkich tego dnia czekał również darmowy poczęstunek. Mieszkańcy i zaproszeni goście mogli spróbować swojskiej grochówki, kaszanki, jak również świeżutkiej gziki z młodymi ziemniakami. W doskonałych humorach zabawa trwała aż do wieczora, a zakończyła ją zabawa taneczna do muzyki zespołu „Comandor”. (jw)

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie