WF w nowoczesnej sali

Wychowanie fizyczne i występy artystyczne w nowoczesnych warunkach. Zespół Szkół Specjalnych nareszcie doczekał się sal: sportowej i widowiskowej wraz z zapleczem. Po oddaniu w poprzednich latach do użytku boiska sportowego, windy oraz remontu elewacji, inwestycje w szkole przy ul. Kościuszki właśnie dobiegły końca.

 36_sala_ZSS_2

Budowa sali trwała 7 miesięcy. Rozpoczęła się 27 stycznia, a 27 sierpnia inwestycja została zakończona. W nowym budynku, połączonym z zabytkowym obiektem szkoły przy ul. Kościuszki, znajduje się sala sportowa z pełnym zapleczem o powierzchni 150 m kw, zaplecze socjalne wraz z prysznicami – także dla osób na wózkach, gabinety m.in. logopedyczne i dla dzieci autystycznych oraz w pełni wyposażona i komfortowa sala widowiskowo-konferencyjna wraz z zapleczem. Obiekt jest dostępny dla niepełnosprawnych.

Cała inwestycja kosztowała ok. 2,6 mln zł. Warto zaznaczyć, że szkoła wcześniej miała salę gimnastyczną, ale liczącą raptem 50 m kw. Wszelkie uroczystości placówka organizowała w pomieszczeniach na zewnątrz. – Ta na pewno najszczęśliwszy dzień w mojej karierze zawodowej. Jeszcze nie wszyscy nauczyciele do końca wierzą, że to stało się faktem i w to że są u siebie – w tak nowoczesnym i przyjaznym budynku. W październiku będziemy obchodzić jubileusz 70-lecia placówki, a chyba najpiękniejszy prezent otrzymaliśmy już dziś – mówiła podczas spotkania z dziennikarzami dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych Beata Serbakowska.

Powodów do radości jest na pewno kilka. Budowa sali wraz z zapleczem była ostatnim etapem inwestycji w tej szkole. Mam nadzieję, że z efektu jest zadowolona rada pedagogiczna oraz będą rodzice i dzieci. Wszystko zostało wykonane w bardzo dobrym standardzie, bo pieniądze co prawda w budżecie są zawsze ważne, ale tym dzieciom i tym nauczycielom należało się to, co najlepsze – mówił starosta Paweł Rajski.

Inwestycje w ZSS trwały od kilku lat. Powstało tam m.in.: nowoczesne boisko, wymieniono okna, odrestaurowano i podświetlono elewację, przywrócono pierwotne wejście od ulicy, wykonano podjazd dla niepełnosprawnych, bezpieczną windę, a ostatnim elementem była właśnie oczekiwana sala sportowa i widowiskowa. W sumie w ostatnich pięciu latach powiat ostrowski zainwestował w tę placówkę ponad 4 mln zł.

Zespołowi Szkół Specjalnych podlega ponad 250 dzieci, które w zależności od stopnia upośledzenia uczestniczą w różnej formie zajęć edukacyjnych.

Nowy obiekt oficjalnie do użytku oddano w czwartek, 31 sierpnia. Tego dnia obiekt zaprezentowano dziennikarzom oraz rodzicom, dzieciom i zaproszonym gościom na Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego. Podczas niej uczniowie symbolicznie przecięli wstęgę, a asystowali im w tym: starosta, wicestarosta, przewodniczący rady powiatu, dyrektorka szkoły i przewodnicząca rady rodziców. (hol)

Fot.: (hol) i Starostwo Powiatowe

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie