Wielkie święto tańca w Ostrowie. Pod patronatem prasowym  Gazety Ostrowskiej

Niemal 600 młodych tancerzy z całej Polski weźmie  udział w trwającym w dniach 27  – 28 października XVI. Ogólnopolskim Konkursie Tanecznym im. Aliny Janikowskiej „Magia Tańca” . Wstęp na wszystkie występy w Ostrowskim Centrum Kultury jest bezpłatny.

 

 

 

Do przeglądów konkursowych zgłosiło się 28 szkół tanecznych z wielu miast Polski, w tym z: Wrocławia, Katowic, Gliwic, Gdyni, Radomia, Poznania, Środy Wielkopolskiej, Lubawy, Konina, Kalisza, Wolsztyna, Sulmierzyc, Leszna, Łodzi, Koźmina Wielkopolskiego, Dobrzenia Wielkiego, Szczecinka, Czernicy oraz Ostrowa Wielkopolskiego. Szacuje się, że na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury wystąpi około 600 uczestników.

Młodzi tancerze zaprezentują się w kilku stylach tanecznych, z podziałem na kategorie wiekowe. Będzie taniec klasyczny i neoklasyczny, współczesny, jazzowy, hip hop, step, taniec ludowy i charakterystyczny oraz show dance – wykonane solo, w grupach i duetach.

 „Magia Tańca” odbędzie się już po raz szesnasty i będzie to już trzecia edycja o zasięgu ogólnopolskim. Pomysłodawczynią konkursu była Alina Janikowska –  osoba, która w sposób szczególny zapisała się na kartach historii Ostrowa Wielkopolskiego, prowadząc zespoły taneczne przez ponad 40 lat. W ubiegłym roku, Ogólnopolski Konkurs Taneczny „Magia Tańca” został nazwany jej imieniem.

 Tegoroczne prezentacje młodych adeptów sztuki tanecznej będzie można oglądać w Ostrowskim Centrum Kultury przez dwa dni: 27. i 28. października, w godzinach od 10:00 do 18:00. Wstęp na widownię jest bezpłatny.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Kulturalne „Gwiazda” w Ostrowie Wielkopolskim, przy wsparciu finansowym Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego oraz z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski. 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie