Wielkopolskie święto policji w Ostrowie

Bezpiecznej służby i wyższych pensji życzono wielkopolskim policjantom podczas wielkopolskiego święta policji w Ostrowie Wielkopolskim.  Ostrowianie zobaczyli między innymi pokaz musztry paradnej w wykonaniu kompanii reprezentacyjnej, wysłuchać policyjnej orkiestry dętej z Wrocławia oraz obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt będący na wyposażeniu polskiej policji.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Wielkopolskie święto policji obchodzono bardzo uroczyście na rynku w Ostrowie Wielkopolskim, z udziałem kilkuset zaproszonych gości.

Zastępca komendanta głównego policji nadkomisarz Mirosław Schlosser podkreślił wysoki poziom zaufania społeczeństwa do policji.

– Polska policja cieszy się ogromnym zaufaniem. Wśród instytucji publicznych nasze zaufanie sięga 65 %. To efekt naszej wspólnej, ciężkiej pracy.

Specjalne życzenia z okazji święta miał także dla wielkopolskich policjantów prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak.

– Życzyłbym, żeby policjanci, którzy z taką gorliwością służą społeczeństwu polskiemu, mogli cieszyć się nie tylko naszym szacunkiem i uznaniem, ale także abyśmy pamiętali o nich na codzień i życzyli im wszystkim bezpiecznej służby.

W wielkopolskiej policji pracuje prawie 8 tysięcy funkcjonariuszy i ponad 1 700 pracowników cywilnych.

 

Więcej w kolejnym środowym wydaniu Gazety Ostrowskiej

 

 

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie