Wiosenna masa

Niemal 80 rowerzystów stawiło się na pierwszej tegorocznej wiosny masie krytycznej w Ostrowie. Cykliści niemal przez godzinę jeździli po ostrowskich ulicach.

0042

Była to druga w tym roku masa krytyczna. Pierwsza, z uwagi na ciepły luty, odbyła się miesiąc temu. Cykliści tradycyjnie spotkali się w ostatni piątek miesiąca na ostrowskim rynku, skąd wyruszyli w przejazd miastem. – Uwzględniliśmy świetną jak na marzec pogodę i sugestie cyklistów, i opracowaliśmy dłuższą trasę przejazdu – mówili nam organizatorzy akcji.

Faktycznie, trasa podczas marcowej masy była dość długa. Rowerzyści w wolnym tempie jeździli niemal przez godzinę przez centrum miasta i osiedla. Dało się w tym czasie słyszeć głośne rowerowe dzwonki. Przejazd niemal 80 cyklistów tradycyjnie zabezpieczały policja i straż miejska.

Masy krytyczne organizują Stowarzyszenie ,,re-Ewolucja” oraz grupa Rowerowy Ostrów przy wsparciu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. – Organizujemy masy krytyczne systematycznie od 2010 roku. W latach wcześniejszych w Ostrowie odbyło się kilka mas. Spotykamy się w ostatnie piątki miesiąca o godz. 18 na rynku, a do udziału w przejazdach zapraszamy wszystkich chętnych cyklistów. Biorąc udział w masie, propagujemy nie tylko jazdę na rowerze, ale też zwracamy uwagę na to, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu – wyjaśniają organizatorzy akcji.

Patronat medialny nad rowerową akcją sprawuje „Gazeta Ostrowska”. (hol)

Fot.: (hol)

Zobacz galerię zdjęć

 

Jedna Odpowiedz to "Wiosenna masa"

  1. Jan Kowalski pisze:

    Fajna akcja, chyba kupię sobie rower :-) ))

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie