„Wiśniowy zakątek” już działa

Najpierw był dobry pomysł, potem dotacja z Urzędu Marszałkowskiego i pomoc finansowa gminy Ostrów Wielkopolski, wreszcie ciężka praca społeczna wielu mieszkańców. Dzięki temu, społeczność Karsek może już korzystać z nowego, pięknego centrum rekreacyjno – edukacyjnego, które nazwano „Wiśniowy zakątek”.

 

Tradycyjną wstęgę przecinali mieszkańcy,  zarówno dorośli,  jak i dzieci,  z władzami gminy

Inicjatorem całego przedsięwzięcia była bardzo aktywna Rada Sołecka z sołtys Moniką Orzechowską na czele.

Z pomocą Gminy Ostrów Wielkopolski, sołectwo wzięło udział w programie „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Projekt został bardzo wysoko oceniony – jako drugi w całej Wielkopolsce na niemal 300 projektów – i dzięki temu udało się dostać dofinansowanie w wysokości 30 tys. zł. Prawie drugie tyle dołożyła gmina, a resztę kosztów pokryli sami mieszkańcy, głównie poprzez wkład własnej pracy. Razem, koszty nowego obiektu wyniosły ok. 100 tys. zł.

– Cieszę się, że samorząd wsi Karski, z panią sołtys Moniką Orzechowską na czele,  jest tak aktywny, dzięki czemu możemy się cieszyć z tego nowego pięknego miejsca. Radość jest tym większa, że projekt był tak skonstruowany, że oprócz uzyskanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego niemal drugie tyle dołożyła gmina oraz samo mieszkańcy, którzy aktywnie uczestniczyli w pracach – mówił podczas otwarcia wójt gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Kuroszczyk.

– Nowy obiekt składa się z czterech stref. Pierwsza to strefa dla dzieci, gdzie istniejący już wcześniej plac zabaw został powiększony i wyposażony w nowe atrakcje,  jak drewniany sześcian do ćwiczeń fizycznych, czy nowa huśtawka – tłumaczy sołtys Monika Orzechowska.

W strefie aktywności fizycznej znalazły się urządzenia do ćwiczeń zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. To typowa tzw. siłownia zewnętrzna do ćwiczenia różnych grup mięśniowych, jak również urządzenia do ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, zamiast obciążeń zewnętrznych.

Ciekawie wykorzystano również strefę edukacyjną, w której dzieci i młodzież mogą zapoznać się z zasadami pszczelarstwa.

Całość zwieńcza rozbudowa powstałej wcześniej wiaty grillowej o nowe miejsce do palenia ogniska, przestawny ruszt do pieczenia. Wokół paleniska znajdują się ławki oraz murowane podłoże z ciekawym wykorzystaniem kamieni polnych. Po wiatą znalazły się także nowe stoły i ławy dla gości.

Oprócz Karsek, w wielkopolskim projekcie dofinansowania uzyskały jeszcze dwie wsie gminy Ostrów: Daniszyn i Kołątajew. (jw)

WIĘCEJ W PAPIEROWEJ GAZECIE OSTROWSKIEJ 

 

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie