Wolontariusze mile widziani

Ostrowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wciąż zaprasza wolontariuszy. Szczegóły dotyczące 25. Finału WOŚP w Ostrowie na spotkaniu w najbliższą środę, 23 listopada, o godzinie 18:00 na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury (ul. Wolności 2).

wosp-fb

Każdy chętny wolontariusz powinien na spotkaniu pojawić się z wydrukowaną i wypełnioną ankietą, którą można pobrać z internetu.  Ankiety będą także dostępne podczas spotkania. W tym roku organizatorzy proponują nowe rozwiązanie w kwestii zdjęć do identyfikatorów – wolontariusze już nie muszą się o nie martwić. Podczas spotkania sztabowi fotografowie zrobią odpowiednie zdjęcie, które później wprowadzą do bazy WOŚP. Niepełnoletni wolontariusze na spotkaniu muszą pojawić się z rodzicem bądź opiekunem prawnym.

Podczas 25. Finału WOŚP, który odbędzie się 15 stycznia, gramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W ramach zakupu ze środków zebranych podczas 24. Finału WOŚP Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała zakupu m.in. 2 rezonansów magnetycznych, wysokiej klasy kardiomonitorów czy urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG czy inhalatory.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat jest uznawana za organizację o największym zaufaniu społecznym w Polsce. Według badania CBOS z 2014 roku WOŚP cieszyła się zaufaniem 87% ankietowanych (z czego 47% w tym badaniu zdecydowanie ufało fundacji. (jw)

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie