WSNR z atrakcjami – pod patronatem prasowym Gazety Ostrowskiej

Koncerty młodych zespołów grających szeroko rozumiana muzykę rockową, wystawy fotografii koncertowej, warsztaty muzyczne złożą się na program 31. Przeglądu Wszyscy  Śpiewamy na Rockowo. Imprezę uświetnia również koncerty zaproszonych gwiazd: Lai Cze i Łąki Łan.

 

WSNR 2018 program_Fotor

 

Impreza startuje już w czwartek, wernisażem zdjęć Jacka Jędrzejaka, basisty i lidera ostrowskiego Big Cyca.

Dzień później, o 20.30 w piątek 6 kwietnia, kolejna wystawa. Tym razem można będzie obejrzeć fotografie koncertowe młodego i obiecującego fotografika z Ostrowa, Jakuba Janeckiego. To stały współpracownik Agencji Prestige MJM, dokumentujący koncerty gwiazd światowego formatu, jak Scorpions, Justin Biber, Jennifer Lopez, czy Queen.  Wieczorem, od 21.00 koncert Hot Months.

 Sobota poświęcona jest na przesłuchania konkursowe, które potrwają od godziny 10.00 do 15.00. Przysłuchiwać im się będzie jury, które też wybierze laureatów. Wszystkie zespoły konkursowe wystąpią na dużej scenie OCK. Jednocześnie trwać będą warsztaty z Michałem Grymuzą  oraz z Tomaszem Andrzejewskim. Ogłoszenie wyników nastąpi ok. 18.30, a po nim koncert gwiazdy wieczoru: zespołu Łąki Łan.

To jeden z najbardziej „odlotowych” polskich zespołów, grający połączenie muzyki elektronicznej, rocka oraz funku. Muzyka Łąki Łan naznaczona jest przede wszystkim tekstami „Paprodziada”- charyzmatycznego lidera, wokalisty i autora tekstów, który przekonuje iż Ziemia funkcjonuje jak jeden olbrzymi organizm, przystosowany do zmian tak, by zachować odpowiednie warunki do życia.

Koncerty zespołu to barwna, niezwykle energetyczna podroż po różnych gatunkach i stylach. Są stałymi gośćmi festiwalu Open’er, grali na Przystanku Woodstock i innych największych festiwalach. Niektórzy twierdzą, że nikt w Polsce nie dorówna im stylem, poziomem absurdu, jak i muzyką.

 Na koniec  dnia, ok. 22.00 na małej scenie zagra laureat przeglądu sprzed roku, zespół Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów.

W niedzielę o 19.00 koncert kolejnej gwiazdy: Lao Che (Duża Scena). Swój debiutancki album, zatytułowany Gusła, zespół wydał w styczniu 2002 roku.

Sławę przyniosła im druga płyta pod tytułem „Powstanie Warszawskie”. Krążek zawierający zagrane z rockowym i punkrocokowym pazurem zupełnie przerobione wersje oryginalnych pieśni powstańczy spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.    została wydana w marcu 2005 roku. Kolejne albumy umocniły pozycję Lao cze, jako jednego z najbardziej świadomych uczestników polskiej sceny muzycznej.

Gazeta Ostrowska, jako jedyny tytuł prasowy niezmiennie od kilkunastu lat sprawuje patronat prasowy nad Przeglądem. (jw)

WSNR 2018 program

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie