Wybieramy Ostrowianina Roku – głosowanie rozpoczęte

Do redakcji „Gazety Ostrowskiej” napływają już kupony z głosami na Ostrowianina Roku 2014 oraz na Wydarzenie Społeczne, Kulturalne, Gospodarcze i Sportowe Roku, a także na Młody Talent Roku. Znamy już bowiem nazwiska wszystkich nominowanych, na których można oddawać głosy poprzez kupony i SMS-y. Dziś rozpoczynamy prezentację nominowanych i…czekamy na Państwa głosy, gdyż zwycięzcami zostaną ci nominowani, którzy uzyskają największą liczbę głosów.

 

or 5-1

 

W piątek, 6 lutego 2015 r, Kapituła Plebiscytu Ostrowianin Roku w składzie: laureaci tytułu – Jerzy Psikus, Stanisław Grześkowiak, Waldemar Gostomczyk, Ryszard Tyrpa, Bożena i Czesław Wosiowie, Józef Kozan, Jerzy Wojciechowski, Alina Janikowska, Witold Banach, Roman Biadała, honorowy patron plebiscytu – Jarosław Lisiecki – Przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego oraz organizatorzy: Maria Frąszczak, Andrzej Leraczyk, Piotr Nowicki i Sylwia Nowicka, Emilia Kaźmierczak, Ewa Rubach Wardawy i Jarosław Wardawy wybrała nominowanych do II etapu Plebiscytu. Od tej pory można głosować na konkretne osoby i wydarzenia.

Kapituła wybrała 10 osób nominowanych w kategorii Ostrowianin Roku oraz po 3 nominacje w kategoriach Wydarzeń Roku: Społecznej, Sportowej, Kulturalnej, Gospodarczej oraz kategorii Młodego Talentu Roku. O przyznaniu tytułów decyduje wyłącznie liczba oddanych głosów.

Głosować można na dwa sposoby: na oryginalnych kuponach z „Gazety Ostrowskiej” oraz poprzez system SMS. O zwycięstwie decyduje wyłącznie liczba zdobytych głosów.

Plebiscyt odbywa się pod patronatem przewodniczącego Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Laureat otrzymuje na scenie efektowną, mosiężną statuetkę, a laureaci poszczególnych kategorii Wydarzeń Roku otrzymują ozdobne dyplomy.

Plebiscyt kończy się galą finałową, na której uroczyście ogłoszone zostają wyniki i wręczone nagrody. W tym roku gala odbędzie się 20 marca, w sali widowiskowej Ostrowskiego Centrum Kultury.

Zapraszamy do głosowania na kuponach lub poprzez system SMS, który zostanie uruchomiony w najbliższych dniach. Więcej informacji na temat Plebiscytu na Facebooku: www.facebook.com/ostrowianinroku

 

 

Prezentujemy sylwetki nominowanych

Ostrowianin Roku

01     Katarzyna Bierła – lekarz, ordynator oddziału neonatologii szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Doprowadziła do uzyskania najwyższego stopnia specjalizacji oddziału ostrowskiego szpitala. Cechuje się wielką skromnością, ogromnym zaangażowaniem w pracę i poświęceniem dla pacjentów.

Ostrowianin Bierła

 

 

02     Mirosław Falislekarz, ordynator oddziału ortopedii szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak sam mówi, ortopedia jest dla niego rzemiosłem artystycznym, a inni dodają, że on sam jest artystą w swoim fachu. Pracuje jednocześnie naukowo i zawodowo. Wybitny specjalista w swojej dziedzinie, twórca cenionej w Polsce marki ostrowskiej ortopedii. Potwierdzeniem tego faktu była niedawna nominacja na prezesa poznańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Falis w srodku

 

03     Maja Gawłowska nasz ostrowski słowik, wybitny talent, od wczesnego dzieciństwa na scenie.

Maja ma dopiero 17 lat, a już na swoim koncie wiele sukcesów w Polsce, jak i za granicą. Ostatnio zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie oraz I miejsce na festiwalach piosenki w Bułgarii i we Włoszech. Jako mała dziewczynka występowała w programie „Od Przedszkola do Opola”. W wieku 14 lat wygrała „Szansę na Sukces”. Jest finalistką „The Voice of Poland”. W wolnych chwilach uprawia strzelectwo sportowe. Kocha wyzwania i adrenalinę.

Gawłowska 2

 

04     Magdalena Kajewskawulkan energii i pomysłów oraz wielkiego zaangażowania w pomoc osobom chorym i potrzebującym.

Z zawodu pedagog specjalny, ale najbardziej znana jest chyba jako inicjatorka wykorzystania hipoterapii do leczenia dzieci z porażeniem mózgowym w Ostrowie. Jest również współorganizatorką i pomysłodawczynią przeglądu teatrów szkół i osób specjalnych „Maska”. Niedawno przebojem weszła do Rady Miejskiej, gdzie zapewne jeszcze nie raz o niej usłyszymy.

Kajewska

 

05     Aleksandra Kierstein z zawodu matematyczka, z pasji i zamiłowania wieloletni samorządowiec i społecznik.

Przez ponad 20 lat związana z ostrowskim samorządem, w którym przeszła niemal wszystkie szczeble. Była radną miejską, powiatową, przewodniczącą i wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej, a także wiceprezydentem miasta. Człowiek o wielkiej kulturze i łagodnym charakterze, dzięki czemu cieszyła się zawsze szacunkiem, nawet u swoich politycznych rywali. Pełni funkcję wiceprezesa Wielkopolskiego Centrum Chopinowskiego Antonin.

Kierstein

 

06     Ks. Adam Kraskaduchowny, inicjator imprez społeczno – kulturalnych.

Uduchowiony, ale także twardo stąpający po ziemi ostrowski duchowny. Głęboko zaangażowany w organizację życia i pomoc młodzieży ze swojej macierzystej parafii Ducha Świętego. Organizator koncertów charytatywnych dla dzieci i młodzieży, współorganizator Dni Kultury Chrześcijańskiej i Misterium Męki pańskiej, Pochodu Króli. W wolnych chwilach, których ma niewiele – poeta.

Kraska

 

07     Maciej Maśliński – regionalista, harcerz, społecznik

Masliński

Człowiek wielu talentów i jeszcze większej liczby zainteresowań. Pedagog – terapeuta, nauczyciel, krajoznawca, regionalista, publicysta, autor wielu fotografii i publikacji naukowych, popularnonaukowych promujących działalność osób niepełnosprawnych, historię, miejsca pamięci narodowej, zwyczaje i legendy wielkopolskie. Instruktor przewodnictwa turystycznego, w harcerstwie w stopniu harcmistrza. Instruktor Fotografii Krajoznawczej. Kawaler Orderu św. Grzegorza – przyznawanym za szczególne zasługi dla Kościoła. Niestrudzony społecznik, autor książek i przewodników dla dzieci.

 

08     Robert Matuszewski – powiedzieć o nim: człowiek – orkiestra to chyba za mało.

Ostrowianin_ Matuszewski

Twórca, dyrygent i lider big bandu powiatu ostrowskiego, dyrektor zespołu szkół muzycznych, wirtuoz saksofonu, organizator ogólnopolskich warsztatów dla uczniów. W zeszłym roku udało mu się doprowadzić do spełnienia kolejnego marzenia: nagrania płyty z big bandem. Wciąż ma mnóstwo pomysłów na popularyzacje wartościowej muzyki.

 

09     Marian Sikorski – muzyk, dyrygent orkiestry koncertowej

 

Przybył do Ostrowa do wojska i tak już tu został. Był tamburmajorem, potem kapelmistrzem ostrowskiej orkiestry wojskowej, dziś jest dyrygentem Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej i muzykiem w Big Bandzie Powiatu Ostrowskiego. Dzięki niemu Ostrowska Orkiestra Koncertowa gra już nie tylko podczas uroczystości patriotycznych i kościelnych, ale z powodzeniem radzi sobie z repertuarem rozrywkowym, klasycznym czy swingowym. Udowadnia to między innymi, grając koncerty z coraz bardziej znanymi muzykami.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

10     Mirosław Wodniczak – prezes klubu żużlowego TŻ Ostrovia.

Wodniczak

Absolutnie zakochany nie tylko w swojej żonie, ale również w żużlu. To on postawił najpierw na nogi ostrowski klub, gdy groziło mu rozwiązanie. Najpierw systematycznie spłacał długi swoich poprzedników, a potem na tej bazie budował silną pozycję organizacyjną i ekonomiczną klubu. Z czasem przyszły również sukcesy sportowe. Po kilku latach nieobecności ostrowski żużel wraca na należne mu miejsce – w dużej mierze dzięki Mirosławowi Wodniczakowi.

 

Jak głosować poprzez SMS?

 1. Wybrać wiadomość na numer 7268
 2. Wybrać odpowiedni prefiks SMS do kategorii i numer kandydata według załączonego wykazu
 3.  Poczekać na SMS zwrotny

Cena SMS – 2,46zl z VAT. Na SMS-y czekamy do 17 marca 2015 r., godz. 24.00

Prefiksy:

OSR. – Ostrowianin Roku

VSR. – Wydarzenie Sportowe

WKR. – Wydarzenie Kulturalne

WSR. – Wydarzenie Społeczne

WGR. – Wydarzenie Gospodarcze

MTR. – Młody Talent Roku

 

Prefiksy z numerami kandydatów:

Ostrowianin Roku

 1.        Katarzyna Bierła – OSR.01
 2.        Mirosław Falis – OSR.02
 3.        Maja Gawłowska – OSR.03
 4.       Magdalena Kajewska – OSR.04
 5.        Aleksandra Kierstein – OSR.05
 6.       Ks. Adam Kraska – OSR.06
 7.        Maciej Maśliński – OSR.07
 8.        Robert Matuszewski – OSR.08
 9.        Marian Sikorski – OSR.09
 10.    Mirosław Wodniczak – OSR.10

 

Wydarzenie Społeczne Roku 2014

 1.        300. rocznica relokacji Ostrowa – cykl imprez – WSR.01
 2.       60–lecie istnienia III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim – WSR.02
 3.      Remont i modernizacja Młodzieżowego Domu Kultury – WSR.03

 

 Wydarzenie Kulturalne Roku 2014

 1.        Koncert zespołu Lombard na rynku ,,W hołdzie Solidarności – Drogi do wolności” – WKR.01
 2.        Przegląd Sztuki „Alternatywy 33” organizowany przez Galerię 33 – WKR.02
 3.        XV Międzynarodowe Biennale Małych Form Graficznych i Ekslibrisu – WKR.03


Wydarzenie Sportowe Roku 2014

 1.        Zwycięstwo piłkarzy Ostrovii Ostrów z Ruchem Chorzów w 1/16 Pucharu Polski – VSR.01
 2.        Bieg Republiki Ostrowskiej – VSR.02
 3.        Złoty medal dla Wirażu Ostrów w Klubowych Mistrzostwach Europy w speedrowerze – VSR.03

 

Wydarzenie Gospodarcze Roku 2014

 1.        Budowa i otwarcie Parku Technologicznego Delphi Poland w Ostrowie Wielkopolskim – WGR.01
 2.       Remont i modernizacja wiaduktu i ulicy Brzozowej – WGR.02
 3.        Koncepcja zagospodarowania terenów inwestycyjnych Powiatu Ostrowskiego w Przygodzicach – WGR.03

 

Młody Talent Roku 2014

 1.        Maciej Dąbrowski – piłka nożny, członek kadry narodowej juniorów – MTR.01
 2.       Weronika Hipp – utalentowana koszykarka – MTR.02
 3.       Nikodem Pietras, uczeń klasy VIA ze Szkoły Podstawowej nr 7, Ogólnopolski Mistrz Kodowania – MTR.03

 

 Terminarz Plebiscytu o tytuł Ostrowianina Roku 2014

 

– 11 lutego do 18 marca: II etap plebiscytu, czyli wybór laureatów w poszczególnych kategoriach

– 20 marca: gala finałowa w Ostrowskim Centrum Kultury

 

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie