WYBORY 2018. Mikołajczyk: więcej biesiad dla seniorów

Łukasz Mikołajczyk chce klubu seniora w każdej części miasta i osobnego budżetu obywatelskiego dla seniorów.  Między innymi po to, by wprowadzić więcej… biesiad, których – zdaniem kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Ostrowa – wciąż jest w naszym mieście zdecydowanie za mało. 

 @MIKOŁAJCZYK 1

 

Łukasz Mikołajczyk  zapowiedział na swojej kolejnej konferencji programowej stworzenie Klubów Seniora w każdej części miasta. Chciałby to zrobić między innymi w pomieszczeniach wybudowanych świetlic osiedlowych przy ulicy Krętej i Poziomkowej oraz poprzez rozbudowę istniejącego obiektu przy ulicy Piłsudskiego 65 i przy ulicy Rataja.

 W planach kandydata jest także zorganizowanie kompleksowej opieki specjalistycznej w domu. Mikołajczyk zwrócił uwagę, że osoby starsze powinny zostać objęte opieką pielęgniarską, rehabilitacją, a nawet pomocą w dostarczaniu zakupów do domu. Pomóc miałby również całodobowy dom opieki senioralnej oraz rozszerzenie bezpłatnych programów profilaktycznych dla seniorów.

Mikołajczyk chciałby również zwiększenia aktywności Rady Seniorów poprzez comiesięczne spotkania, regularne konsultacje, współudział w tworzeniu strategii rozwoju miasta.

 Lekarstwem na poprawę jakości życia seniorów w Ostrowie miałoby być, zdaniem Mikołajczyka, wprowadzenie osobnego – obok już funkcjonującego w Ostrowie od kilku lat budżetu obywatelskiego – specjalnego Senioralnego Budżetu Obywatelskiego.

Co ciekawe, Mikołajczyk zadeklarował na konferencji prasowej, że jeśli zostanie prezydentem Ostrowa Wielkopolskiego, to wprowadzi więcej regularnych biesiad dla seniorów, których – jego zdaniem – jest w Ostrowie zdecydowanie za mało dla tej grupy wiekowej.

 Poprzez powołanie tzw. „asystentów seniora”, chciałby, żeby osoby starsze, często samotne, mogłyby liczyć na szybką pomoc. Z kolei rządowy program „Dostępność plus” ma umożliwić zniesienie barier architektonicznych.

 Mikołajczyk zapowiedział także wprowadzenie „koperty życia” dla każdego seniora.

– „Koperta życia” to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Kartę wkłada się najczęściej do lodówki, na której umieszcza się naklejkę z nadrukiem „Koperta życia”. Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia, a także policji, straży pożarnej, straży miejskiej czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze. Dlaczego w lodówce? Bo jest to urządzenie, które znajduje się w każdym domu i ze względu na spore rozmiary, jest łatwe do znalezienia – przekonywał kandydat.

 Jak na każdej dotychczasowej konferencji prasowej, również i na tej poświęconej seniorom, obecny był przedstawiciel tej części ostrowian, która protestuje przeciwko łamaniu demokracji przez partię rządzącą w Polsce. Podobnie, jak to miało miejsce wcześniej, podczas całej konferencji, jeden z protestujących stał z flagą i egzemplarzem Konstytucji w ręku, przypominając o obowiązku jej przestrzegania przez wszystkich.

Jarosław Wardawy

 @MIKOŁ 2

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie