Wybory samorządowe  w Ostrowie Wielkopolskim 2018. AKTUALIZACJA

Trwają wybory samorządowe w Ostrowie Wielkopolskim. Będziemy dla Was na bieżąco sprawdzać ich przebieg, odwiedzimy sztaby wyborcze kandydatów na prezydenta. Najszybciej, jako to będzie możliwe będziemy podawać poszczególne wyniki wyborów prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, radnych, miejskich, powiatowych i do Sejmiku.

Najnowsze informacje znajdują się na górze strony. STRONA WYMAGA ODŚWIEŻANIA ! 

 


Wciąż napływają kolejne wyniki z Obwodowych Komisji Wyborczych,  ale wynik wyborów  prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego jest już niemal pewny. Zdecydowaną przewagę ma Beata Klimek – z wynikiem około 65 %. Wszystko więc wskazuje, że w Ostrowie nie będzie potrzeby II tury wyborów i to Beata Klimek będzie prezydentem miasta przez kolejną kadencję, tym razem już 5-letnią. 

Kolejne aktualizacje od jutra rana. 

 

*

Obwód nr 18, w Żłobku Miejskim przy ul. Waryńskiego 

Beata Klimek  – 480

Łukasz Mikołajczyk – 89

Damian Grzeszczyk – 92

Alojzy Motylewski – 5

 

*

Wyniki z obwodu nr 30 w Urzędzie Skarbowym 

Beata Klimek  – 376

Łukasz Mikołajczyk – 90

Damian Grzeszczyk – 99

Alojzy Motylewski – 17 

 

*

Wyniki z komisji obwodowej w SP 7

Beata Klimek  – 432 głosy 

Łukasz Mikołajczyk – 146

Damian Grzeszczyk – 118

Alojzy Motylewski – 17

 

*

Nieoficjalne wyniki z komisji zlokalizowanej w II LO

Beata Klimek  – 242 

Łukasz Mikołajczyk – 76

Damian Grzeszczyk – 51 

Alojzy Motylewski – 3

*

Wyniki z komisji w Domu Pomocy Społecznej 

Beata Klimek  – 15

Łukasz Mikołajczyk – 6

Damian Grzeszczyk – 8

Alojzy Motylewski – 2

 

*

Wyniki z komisji obwodowej w Szkole Muzycznej: 

Beata Klimek  – 348 głosów 

Łukasz Mikołajczyk – 109

Damian Grzeszczyk – 79

Alojzy Motylewski – 3

 

*

Wyniki z komisji w budynku sanepidu przy placu Rowińskiego: Beata Klimek 429 głosów, Łukasz Mikołajczyk – 100, Damian Grzeszczyk – 77,  Alojzy Motylewski  – 3 głosy   

 

*

Zaczynają powoli spływać pierwsze wyniki z komisji w Ostrowie. W głosowaniu w SP nr 1 Beata Klimek uzyskała 62,59 % – 619 głosów, Łukasz Mikołajczyk – 20,53 % 203 głosy, Damian Grzeszczyk 16.18 % – 160 głosów, Alojzy Motylewski 0,71 – 7 głosów.   

*

Damian Grzeszczyk i zwolennicy Koalicji Obywatelskiej zebrali się w n-klubie. To jedyny sztab, w którym trwa transmisja na żywo telewizyjnych podsumowań. Wszyscy oczekują jednak na wyniki z Ostrowa. 

 

 

 

*

Beata Klimek zlokalizowała swój sztab w Starej Bibliotece przy ulicy Raszkowskiej.

 

 

 

 

*

Byliśmy w sztabach wyborczych kandydatów na prezydenta. Łukasz Mikołajczyk ze swoimi zwolennikami oczekuje na wyniki w Gościńcu Zębcowskim.

 

 

Koniec wyborów! Teraz zostaje czekać na wyniki !

*

Znamy wyniki frekwencji wyborczej na godzinę 17.00. W Ostrowie Wielkopolskim do tego czasu swoje głosy oddało 40,22 % uprawnionych. Frekwencja na godzinę 17 w całej Polsce wyniosła 41,65 proc. – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Najwyższa frekwencja jest w województwie mazowieckim – 45,31 proc, a najniższa w województwie opolskim – 37 proc. 

 

*

Zapowiada się niezła – jak na polską tradycję – frekwencja wyborcza. W Ostrowie Wielkopolskim do godziny 12.00 głosowało 14,41% uprawnionych do głosowania.

W wyborach samorządowych w skali całego kraju do godziny 12. zagłosowało 15,62 procent uprawnionych osób.

 

*

Damian Grzeszczyk jako jedyny dotarł na wybory pieszo.  Kandydat Koalicji Obywatelskiej głosował z żoną Marią i córkami w jednej z komisji w Szkole Podstawowej nr 7 przy ulicy Bema.

 

 

 

*

Łukasz Mikołajczyk sam przyjechał prywatnym autem, wraz z żoną i córkami, do komisji mieszczącej się w przedszkolu przy ulicy Prof. Kaliny.

 

 

*

Swoje głosy oddali już wszyscy kandydaci na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Z samego rana w swoim obwodzie głosował Alojzy Motylewski. Beata Klimek została przywieziona wraz mężem Przemysławem autem na warszawskich numerach do komisji wyborczej mieszczącej się w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym.

 

 

 

*

W Ostrowie Wielkopolskim,  według najnowszych danych PKW, jest obecnie 69 538 mieszkańców. Liczba uprawnionych do głosowania wynosi 57 935. Miasto podzielone jest 3 okręgi, 42 obwody do glosowania, w  których wybieramy prezydenta miasta oraz radnych: miejskich,  powiatowych i do sejmiku.

Na terenie Powiatu Ostrowskiego mieszkańcy poszczególnych gmin wybierają wójtów (Przygodzice, gmina Ostrów Wielkopolski,  Sieroszewice, Sośnie) lub burmistrzów (Nowe Skalmierzyce,  Odolanów) oraz radnych gminnych.  

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie