Wysokie tony Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej

Entuzjastycznie przyjęła publiczność Ostrowskiego Centrum Kultury Jubileuszowy występ Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej. Złożyły się na niego zarówno orkiestrowe standardy, jak i przeróbki znanych przebojów muzyki popularnej. Jest duża szansa, że ostrowcy muzycy będą mogli zaprezentować swój różnorodny repertuar w dalekich Chinach.

 Orkestra_1

Jubileuszowy występ Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej miał miejsce w Ostrowskim Centrum Kultury

Jubileuszowy koncert Ostrowskiej Orkiestry Koncertowej był bardzo urozmaicony – jak urozmaicony jest obecnie repertuar zespołu pod batutą Mariana Sikorskiego. To efekt ciężkiej i długotrwałej pracy dyrygenta, który prowadzi zespół od 2005 roku.

– Gdy obejmowałem dyrygenturę byliśmy w zupełnie innym miejscu. Zdecydowana większość muzyków to byli amatorzy. Dziś wielu członków orkiestry to absolwenci szkół muzycznych lub wyższych uczelni. Dzięki temu mogliśmy znacznie poszerzyć zakres repertuaru prezentowanego na scenie – potwierdza Marian Sikorski.

 W sobotę w Sali Ostrowskiego Centrum Kultury publiczność nie mogła narzekać. Orkiestra wzbogacona została na ten koncert o dwójkę solistów: wokalistke Joanne Świniarską – absolwentkę wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach  oraz oboistkę Filharmonii Kaliskiej Barbarę Jamroziak. Dzięki temu, mogliśmy usłyszeć utwory Georg’a Zamfira, Stevie Wondera, Georg’a Gerschiwna i wielu innych. Bardzo spodobała się także wiązanka mazurów na początek koncertu i marsz Strauuss’a na bis.

– Staramy się cały czas rozwijać. Jest to możliwe dzięki opiece i odpowiedniemu poziomowo dotacji ze strony władz samorządowych i życzliwości Ostrowskiego Centrum Kultury – podkreśla dyrygent zespołu.

Jak się okazuje, wszystko wskazuje, że już wkrótce przed zespołem stanie duże wyzwanie i jeszcze większa muzyczna przygoda. Podczas niedawnej wizyty w Ostrowie delegacji z chińskiej prowincji gościom z Chin tak spodobała się ostrowska orkiestra, że zaprosili ją do siebie na specjalne koncerty. Zaproszenie czeka wprawdzie jeszcze na oficjalne potwierdzenie, ale ostrowscy muzycy bardzo liczą, że ten najbardziej egzotyczny w historii zespołu wyjazd dojdzie do skutku.

Tekst i foto: Jarosław Wardawy

 

 

Przeczytaj również

Wolontariusze mile widziani

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie