Wystawa ostrowianki Jagody Kaszuby

Prace ostrowianki Jagody Kaszuby na indywidualnej wystawie pt. ,,Wątki” w Galerii PIK. Inspiracje dla wielu obrazów są nierzadko wzięte z literatury czy filmu.

 kaszuba_1

Dla autorki prac Jagody Kaszuby właśnie otwarta wystawa w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury jest trzecią indywidualną. Artystka jest na początku swojej drogi twórczej. Przed trzema laty ukończyła kaliski Wydział Pedagogiczno-Artystyczny poznańskiego UAM. Zajmuje się malarstwem, grafiką warsztatową, collagem oraz miniinstalacjami.

Wystawa ,,Wątki” to w sumie 23 prace o formacie 80×60 cm. W większości nowe, z ostatniego półrocza. Spójne w tematyce, kolorystyce, ale różne w formie. Autorka porusza się swobodnie w abstrakcji, by za chwilę przejść do obrazów przedstawiających czy nakierowujących odbiorcę na konkretny temat – jak np. w pracach: ,,Dzień i noc”, ,,Czas” czy ,,Lód” i ,,Mapa lodu”.  Jagoda Kaszuba gustuje w kolorach niebieskich, brązach, szarościach i wszelkich ich odcieniach. Jej prace są bardzo subtelne, delikatne. Autorka zatrzymuje chwile, pokazuje różne motywy, które – zgodnie z tematem wystawy – mają rozwijać się w ciągi zdarzeń, przez nas samych już wyobrażonych. Jak przyznaje, inspiracje do swojej twórczości czerpie nierzadko z literatury i filmu. Jedno zdanie, jeden obraz potrafi być inspiracją do kolejnej pracy. A dla nas – do kolejnych przemyśleń.

Wernisaż wystawy ,,Wątki” Jagody Kaszuby odbył się w miniony czwartek, 16 lutego. Prace można oglądać do końca marca w Galerii PIK Ostrowskiego Centrum Kultury. (hol)

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie