Z boksu na długi spacer

Psy i ludzie zadowoleni – tak można powiedzieć po niedzielnej akcji Ostrowskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt „Zabierz mnie na spacer”. Psy – bo zostały wyprowadzone, wygłaskane, wyczesane i podkarmione psimi smakołykami, a ludzie – bo dali trochę siebie czworonogom. Na akcję przyjechała też aktorka Katarzyna Bujakiewicz, która również spacerowała z psami.

psy_1

Akcja została zorganizowana po raz drugi przez Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt. – Sukces ubiegłorocznej przekonał nas, że warto zorganizować ją ponownie – wyjaśnia Magdalena Hausmann ze stowarzyszenia. – Chcieliśmy zwrócić uwagę na ciężki los bezdomnych zwierząt. Naszym hasłem „Adoptujesz = ratujesz” zachęcaliśmy do adopcji zwierząt ze schronisk – dodaje Magdalena Hausmann.
I udało się! W niedzielę, 22 czerwca, mimo niesprzyjającej pogody, podostrowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt odwiedziło sporo osób. Każdy miał pełne ręce roboty, bo psy nie mogły już się doczekać wspólnego spaceru. Po spacerze natomiast na wszystkich czekała grochówka, przygotowana przez Zajazd „Klara”. Schroniskowe czworonogi wyprowadzała też aktorka Katarzyna Bujakiewicz. Przyjechała ona na akcję charytatywnie i to specjalnie na zaproszenie Ostrowskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt. Z aktorką można więc było porozmawiać nie tylko o filmach, w których gra, ale i o problemach bezdomnych zwierząt.

Wyjście ze schroniskowym psiakiem było tematem kilkugodzinnej akcji, w ramach której organizatorzy zapewnili też mnóstwo atrakcji. Można było skorzystać z porad weterynarzy: Olgi Mróz-Marek oraz Szymona Boguckiego czy psiego behawiorysty Anety Sitkiewicz. Przychodzący pytali m.in. o to, jak wychowywać psa po adopcji, na co zwracać uwagę, jak prowadzić zwierzę. Co ciekawe, przybyli zadawali też pytania o własne zwierzęta. Na pytania odpowiadali też członkowie OSMZ, którzy udzielali wskazówek dotyczących m.in. adopcji, konieczności sterylizacji, informowali także o działalności stowarzyszenia. Sporo osób przyciągnął też pokaz szkolenia psów firmy Red Dog oraz umiejętności, jakie zaprezentowała psia fryzjerka Angelika Bilkiewicz, dzięki której dwa psy przeszły istne metamorfozy. Na miejscu był też sklepik z akcesoriami i jedzeniem dla psów, w którym można było zaopatrzyć schroniskowych podopiecznych. – Akcja się udała. Cieszy nas to, że kilka osób wyraziło chęć adopcji psa, a także zapisania się do naszego stowarzyszenia – podkreśla Halina Biała z OSMZ.

Organizatorzy dziękują za uczestnictwo i wparcie wszystkim wolontariuszom stowarzyszenia i schroniska, a także: Angelice Bilkiewicz, behawiorystce Anecie Sitkiewicz, weterynarzom: Oldze Mróz-Marek i Szymonowi Boguckiemu, firmie Red Dog, sklepowi zoologicznemu Champion, Funduszowi Grantowemu Dobrego Sąsiedztwa dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Holdikom S.A., firmie Aquator, Zajazdowi Motelowi „Klara”. – Naszą akcję wsparli także artyści: m.in. Maciej Balcar, zespół Big Cyc, wydawnictwo Osterdam Records, zespół Natural Born Chillers. Wszystkim im dziękujemy – kończy Magdalena Hausmann.

Akcja odbyła się pod patronatem „Gazety Ostrowskiej”. Zdjęcia można oglądać na naszej stronie internetowej oraz na stronie OSMZ (www.ostrowschronisko.pl) i facebooku stowarzyszenia.

Tekst: (hol)

Fot.: Jagoda Hausmann

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie