Z dyrektora naczelnik

Nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim z dniem 1 sierpnia została Jolanta Maćkowiak dotychczasowa dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim. Jolanta Maćkowiak zastąpi na tym stanowisku Dariusza Dębickiego, który został burmistrzem Sulmierzyc. 

Jolanta Maćkowiak - naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu

– Jest to dla mnie ogromne wyzwanie, zwłaszcza w dobie dzisiejszych czasów, kiedy reforma edukacji puka do drzwi. Z zawodu jestem nauczycielem i nim pozostanę, przez chwilę pełniłam funkcję dyrektora. Na bieżąco analizuję decyzje Ministerstwa Edukacji. Jestem też po wstępnych rozmowach z dyrektorami ostrowskich gimnazjów. Mam nadzieję, że reforma wygaszania gimnazjów będzie bezbolesna i nie ucierpią na tym uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy. Myślę, że zawszę będę tęskniła za murami swojej szkoły, tym bardziej, że jestem absolwentką tej placówki – powiedziała nowa naczelnik Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak.

Jolanta Maćkowiak była dotąd nie tylko dyrektorem IV LO, ale pracowała również w szkole podstawowej i gimnazjalnej. Ukończyła studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.  Jolanta Maćkowiak ukończyła studia podyplomowe w zakresie „Menedżer w Oświacie” i „Liderów Oświaty”. Pracę zawodową rozpoczęła w 1991 roku w Szkole Podstawowej w Gorzycach Wielkich, gdzie w latach 2001 – 2005 uczyła także w gimnazjum. Była również nauczycielem w I liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Jest prelegentem na Studiach Podyplomowych Liderów Oświaty Collegium Civitas w Warszawie, była także prelegentem Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W latach 2013 – 2016 była również dyrektor – konsultant Fundacji CEO.

– Przed nami bardzo ważny okres, podczas którego będziemy musieli przygotować się do wprowadzenia zmian w systemie oświatowym, która polegać będzie na wygaszaniu gimnazjów i tworzeniu szkół podstawowych, co zapowiada Ministerstwa Edukacji. Nowa naczelnik jest osobą bardzo dobrze przygotowaną do pełnienia tej funkcji i myślę, że skutecznie przeprowadzi ostrowską oświatę przez czekające nas zmiany – mówi Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa.

Nowa naczelnik odbyła także liczne kursy zawodowe m.in. dotyczące pozyskiwania funduszy unijnych dla potrzeb szkół oraz oświaty samorządowej. Jest również ekspertem wchodzącym w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się  o awans na stopień zawodowy oraz egzaminatorem z zakresu egzaminu maturalnego z matematyki. (jw)

Przeczytaj również

Zostaw komentarz


 
Zapisz komentarz
Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie