Z siekierą i piłą łańcuchową na policjantów

Siekiera i włączoną piłą łańcuchową chciał potraktować interweniujących policjantów 48 letni mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego. Został za to oskarżony o dopuszczenie się czynnej napaści na wykonujących czynności służbowe policjantów, a także naruszenie nietykalności i kierowanie gróźb karalnych na szkodę członków najbliższej rodziny.

 temida

 Wszystko rozegrało się 5  maja  podczas domowej awantury. Gdy pijany mężczyzna dotkliwie pobił swoją żonę i teściową domownicy wezwali na pomoc policję.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., mężczyzna znieważał ich i groził im użyciem trzymanej w ręku siekiery.  Ale to nie koniec, bo po chwili mężczyzna uruchomił piłę łańcuchową do ciecia drewna i trzymając ją w rękach próbował zaatakować policjantów, podkręcając przy tym obroty urządzenia. Pijany furiat zaczął wymachiwać uruchomioną piłą w bezpośredniej bliskości pokrzywdzonych, grożąc przy tym, że ich pozabija. Uspokoiła go dopiero groźba użycia broni służbowej przez funkcjonariuszy.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że w chwili czynu mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Poczynione przez Prokuratora w ramach prowadzonego postępowania ustalenia dowodowe pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie łącznie 4 zarzutów, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę sąd aresztował mężczyznę na okres 2 miesięcy. (jw)

Przeczytaj również

Redakcja nie bierze odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy. Wpisy naruszające obowiązujące w tym zakresie prawo i dobre obyczaje będą bezwzględnie usuwane, a numery IP osób je publikujących trafią do bazy danych administratora.

Obejrzyj nasze stałe galerie